Poděkování občanky J.J. z Brna – strážníkům Ř MP Praha 4 ze dne 1. srpna 2016

Dobrý den, omlouvám se, že Vám zahlcuji poštu, nicméně mi to nedá. Ráda bych Vám pochválila Vaši zaměstnankyni pí. Knížovou  (Mgr. Bc. Michaela Knížová, zařazena na útvaru ředitelství Praha 4). Byla ochotná ve svém volnu přijet na náš dětský tábor v Jeníkově u Hlinska a udělala dětem nádherný celodenní program o práci policie. Ukázky, hry, povídání, děti si vyzkoušely různé techniky … myslím, že nikdo z nich už nebude vyprávět hloupé vtipy o policajtechJ Byly opravdu nadšení. Paní Knížová je velmi šikovná a byla to výborná primární prevence i propagace policie. S úctou.

Poděkování občanky D.S. – strážníkům z OŘ MP Praha 7 ze dne 1. srpna 2016

Dobry den, chtěla bych moc podekovat dvěma straznikum, kteri mi dnes kolem 13 hod. pomohli. Bohuzel  neznam  jejich jmena.  Delsi dobu jsem v ul. Jana Zajice parkovala a vybila se mi baterka. Když jsem to zjistila, nahodou kolem jeli oba zminovani panove. Poprosila jsem je o pomoc, nacez mi auto ochotne nastartovali přes kabely, cimz mi moc pomohli J Ještě jednou moc dekuji a od ted budu mestskou policii všude chvalit J

Poděkování občana K.B. – strážníkům  OŘ MP Praha 11 ze dne 2. srpna 2016

Vážený pane řediteli, touto cestou bych chtěl Vašim jménem poděkovat strážníkům č. 2139 a č. 3070 za velice vstřícný přístup a pomoc při hledání našeho ztraceného pejska. I díky jejich pomoci vše dobře dopadlo a pejsek se našel v pořádku. Přeji Vám i Vašim podřízeným klidnou službu. S pozdravem.

Poděkování str.  B.Ř. – řediteli MP ze dne 3. srpna 2016

Dobrý den, ráda bych poděkovala panu řediteli za zprostředkování možnosti dodělat si středoškolské vzdělání bez ztráty zaměstnání v SŠ Start. Maturitu jsem složila a mohu se vrátit do práce. Děkuji.

Poděkování NF 6. smysl – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 6. srpna 2016

Vážený pane řediteli, chtěl bych Vám poděkovat za profesionální práci jak Vašeho strážníka, tak i Vašeho přístupu k žádosti, kterou jsem Vám podal. Ihned po podání žádosti o doprovod motocyklistické hlídky v rámci závodu Handy Cyklo Maraton 2016 a dohled nad průjezdem hendikepovaných a zdravých cyklistů z Náměstí Svobody na Pražský hrad, jste mne kontaktoval. Na všem jsme se domluvili i z Vaší strany byly velice užitečné rady k průjezdu Prahou 6. Vaše zástupkyně se mnou vše doladila a na místě 2. 8. 2016 se o nás skutečně velice profesionálně postaral pan strážník Štěpnička na motocyklu. Cesta proběhla bez problémů, a to hlavně Vaší spoluúčastí. Děkujeme za Vaše služby. S úctou.

Poděkování  společnosti ČNP– strážníkovi OŘ MP Praha 6 ze dne 15. srpna 2016

Dobrý den, ráda bych touto cestou za naši společnost poděkovala vrchnímu komisaři Bc. Michaelu Šenkýřovi. V OC CČM na naši provozovně Manufaktura zajistil zloděje a počkal s ním na místě až do příjezdu uniformovaných kolegů. Velice si této pomoci vážíme.

Poděkování občana J.J. – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 16. srpna 2016

Dobrý den, velmi rád bych Vám poděkoval za řešení a zatím se zdá, že i vyřešení problémů s bezdomovci v ulici Rilská u supermarketu Albert. Od doby, co zde hlídkujete, je klid a bezdomovci se zde již neshlukují. Ještě jednou díky.

Poděkování Savarin Palace – strážníkům a řediteli OŘ MP Praha 1 ze dne 19. srpna. 2016

Vážený pane Stejskale, dovolte mi, abych Vám, jako zástupkyně majitelů řady nemovitostí na Václavském náměstí a jeho okolí, poděkovala za Vaši obětavou práci, díky které se výrazným způsobem omezila kriminalita a obtěžování návštěvníků na Václavském náměstí. Aktivit týmu pod vedením npor. P.J. a pana Stejskala si všiml nejeden nájemce obchodních, ale i kancelářských prostor a všichni ji velmi ocenili. Pevně věříme, že intenzita práce neustane a že se pobyt na Václavském náměstí stane po létech zase příjemným zážitkem. S úctou.

Poděkování předsedy Sdružení Nového Města pražského – strážníkům a řediteli OŘ MP Praha 1 ze dne 22. srpna 2016

Vážený pane řediteli, chtěli bychom Vám tímto poděkovat za vynikající práci Městské policie v oblasti výrazného zlepšení bezpečnostní situace na Václavském náměstí v rámci intenzivní akce probíhající od července letošního roku pod vedením npor. P.J. a jeho týmu z PČR, v další spolupráci s Cizineckou policií a právě Městskou policií pod Vaším vedením. Z této zkušenosti je jasně patrné, že když si nějaký úkol vezme na starost někdo s jasným zadáním, motivovaný a orientovaný na výsledky, úspěch a prokazatelné výsledky se objeví takřka okamžitě. Navíc, což se v minulosti bohužel nedělo, zde dochází k výborné spolupráci mezi Městskou policií, PČR a Cizineckou policií. Vaší práce, stejně jako spolupráce s naším spolkem zastupujícím značnou většinu majitelů domů a paláců na Václavském náměstí, jakož i místní rezidenty a firmy zde podnikající si velice vážíme a má pozitivní ohlas u našich členů a jak jsme zaznamenali nyní i ve zvýšené míře u veřejnosti. Nyní ovšem vnímáme jako naprosto zásadní, aby po skončení této intenzivní akce nenastal propad k minulému stavu a návrat starých pořádků ze stran kriminálních živlů. Je naopak klíčové, aby nastolený stav byl v každém ohledu nejméně udržen, když ne dále vylepšován. Ještě jednou Vám, pane řediteli a Vašim lidem, děkujeme za vynikající práci ve prospěch bezpečnostní situace Václavského náměstí. Těšíme se na další spolupráci. S přátelským pozdravem.

Poděkování předsedy představenstva Správy budovy Melantrich – strážníkům a řediteli OŘ MP Praha 1 ze dne 22. srpna 2016

Vážený pane řediteli, naše společnost spravuje dva komerční objekty na Václavském náměstí. V červnu tohoto roku jsme se obrátili spolu se sdružením Nového Města pražského, z.s. na OŘ Městské policie Praha 1, pana ředitele Miroslava Stejskala, s žádostí o pomoc při řešení problému neutěšené bezpečnostní situace v bezprostředním okolí zejména jednoho z nich – paláce Melantrich na Václavském náměstí 36. Zde se každou noc vyskytovaly po mnoho let před vstupem prostitutky, které obtěžovaly hosty ubytované v Apart hotelu v Melantrichu. Hosté pak popisovali své negativní zkušenosti v recenzích na ubytování a tato hodnocení pak poškozovala naše obchodní partnery, kteří Apart hotel provozují. Situaci jsme se dlouhodobě snažili monitorovat a poskytovat informace dále, ale do letošního roku bez znatelného a trvalého výsledku. Vstřícný a aktivní přístup pana ředitele Stejskala k naší žádosti o pomoc nás potěšil. Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za skvělou práci směřující k výraznému zlepšení bezpečnostní situace na Václavském náměstí, kterou Městská policie pod vedením pana ředitele Stejskala odvedla ve spolupráci s npor. P.J. a jeho týmem z PČR, v další spolupráci s Cizineckou policií. Z této aktuální zkušenosti je jasně zřejmé, že dobrých výsledků v oblasti bezpečnosti lze dosáhnout i za současného stavu legislativy s možnostmi, které Městská policie a PČR mají. Spolupráce Městské policie a Policie ČR přinesla efektivní výsledek, který zaznamenali nejen subjekty podnikající na Václavském náměstí jako my, ale i veřejnost a naši hosté. Věříme, že ani po skončení této intenzivní akce nedojde k návratu starých pořádků a pravidla a postupy, které jsou nyní zavedeny a realizovány a budou  platit  i   v následujícím období. Nechceme, aby toto významné náměstí bylo nekontrolovaným či trpěným rejdištěm existencí na okraji společnosti a obyvatelé i návštěvníci Prahy se mu vyhýbali. Chceme se zde cítit bezpečně a chceme bezpečí pro všechny, kdo za námi na Václavské náměstí přicházejí. Naši nájemci vynakládají nemalé úsilí, aby jejich podnikání prosperovalo, a jsme připraveni podporovat efektivní práci Městské policie a dalších složek, jejichž úkolem je zajistit bezpečnost veřejného prostoru v našem bezprostředním okolí. Ještě jednou děkujeme panu řediteli Stejskalovi a Vašim lidem z OŘ Praha 1 za výjimečné osobní nasazení, které jste vynaložili v posledních týdnech ve snaze o zlepšení bezpečnostní situace na Václavském náměstí. Výsledky Vaší práce vidíme kolem sebe každý den. Těšíme se na další spolupráci. S přátelským pozdravem.

Poděkování OD Arkády Pankrác – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 26. srpna 2016

Vážený pane řediteli, tímto chci vyzvednout zásah dvou strážníků 1979, 2564, kteří dnes ve 14:50 rychle zasáhli u nás v hypermarketu Albert v Arkádách proti organizovaným zlodějům, kteří přihazovali zboží bez vědomí zákazníků do jejich nákupních vozíků a tím se bavili. Nakupující na pokladně posléze platili ze zboží, které si vůbec nevybrali. Hlídka strážníků na nic nečekala a ochotně nám pomohla oba pachatele zadržet a pokutovat. Takto si představuji spolupráci bezpečnostní agentury s policií. Ne vždy policisté jsou takto ochotní a postupují profesionálně.

Poděkování DDM Praha 2 – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 29. srpna 2016

Dobrý den, chtěla bych Vás informovat o naší výborné spolupráci s oddělením městské policie na Praze 2. Pan Petr Glogar a jeho kolegové nám opět v létě připravili skvělý program pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Na pobytovém táboře v Žihli v úterý 2. 8. zorganizovali dětem krásnou brannou hru, na děti čekaly i milé ceny. Stejně tak se věnovali dětem na příměstském táboře. Akci pro ně zorganizovali 15. 8. v Riegrových sadech. S oddělením na Praze 2 spolupracujeme i během celého roku. Pomáhají nám dle potřeby na Otevřeném klubu Síť i s akcemi pro Centrum pro předškolní děti Stonožka. Za jejich práci a ochotu jim děkujeme. S pozdravem.

Poděkování společnosti Zdravotníci s.r.o. – řediteli a strážníkům OŘ MP Praha 11, vedoucí oddělení prevence ze dne 29. srpna 2016

Vážený pane řediteli, rád bych vyjádřil velké poděkování a uznání strážníkům Městské policie Prahy 11, kteří s námi spolupracovali v rámci příměstského tábora „MALÝ ZÁCHRANÁŘ“. Děkujeme paní Vetešníkové, která nám s nesmírnou ochotou a laskavostí program zprostředkovala. Děkujeme řediteli Městské policie Praha 11 panu Schejbalovi i místním strážníkům, za jejich profesionální přístup a zajištění pestrého a zároveň poučného programu s policejní tématikou. Příměstský tábor pro děti jsme letošní rok organizovali poprvé. Reagovali jsme tak na zvyšující se poptávku ze strany rodičů i pedagogů o atraktivní program se záchranářskou tématikou. Ze zkušenosti víme, že bez spolupráce dalších složek IZS, by tábor nebyl tak úplný a zajímavý. A že byl pro děti smysluplným prožitím části prázdnin, dokazují kladné reference rodičů a poptávka po opakující se účasti příští rok. Ještě jednou děkujeme za spolupráci, protože i díky Vám se tábor vydařil. Budeme potěšeni další spoluprací s Vámi! S pozdravem a díky.