Poděkování občanky L.K. – strážnici OŘ MP Praha 5 ze dne 1. června 2016

Dobrý den, tímto bych chtěla moc poděkovat za ochotu a příkladný přístup při řešení problému strážníkovi  Pilíková Věra č. 3330,  která má na starost „náš okrsek“ Zbraslav- Baně. Dnes dopoledne jsem byla nakupovat v prodejně Albert na Zbraslavi a všimla jsem si, že před prodejnou je na sluníčku přivázaný provazem k zábradlí černý německý ovčák. V obchodě a jeho okolí jsem se zdržela zhruba okolo 90 minut a pes byl stále vystaven sluníčku a stále osamocen, což mi připadalo divné. Kontaktovala jsem tedy „našeho strážníka“ – tak jak bylo uvedeno ve Zbraslavských novinách. Strážník Pilíková, ačkoliv nebyla zrovna ve službě, ve svém volnu přijela na místo a vše zorganizovala tak, aby pes dále nestrádal. Píšu Vám proto, že se v dnešní době člověk již nesetká s takovou ochotou a milým přístupem jaký projevila strážník Pilíková, o to víc je to pro mne cennější v tom, že jsem se s takovou ochotou setkala u Městské policie. Hezký den.

Poděkování starosty MČ Praha – Běchovice – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 1. června 2016

Vážený pane řediteli, obracím se na Vás po nedávné vlastní zkušenosti s prací okrskářů v MČ Praha – Běchovice. Dne 18. dubna  2016 v 03:30  ráno jsme společně s mojí manželkou zjistili přítomnost zlodějů na sousedním pozemku, kde v současné době probíhá výstavba nových rodinných domů. První volání směřovalo automaticky na číslo okrskářů v Běchovicích a byl to spíše instinkt než rozmysl. Ačkoli jsem si po vytočení čísla uvědomil kolik je hodin, odezva byla téměř okamžitá a také dojezd  na místo do cca 3 minut. Naši okrskáři poté zloděje zajistili a přivolali kolegy z PČR. Prokázalo se, že osoby dopadené poblíž místa na stavbě doopravdy kradly a s největší pravděpodobností se jednalo o tytéž osoby, které tuto stavbu navštívily již v předešlých týdnech, kdy způsobily škodu za statisíce. Chtěl bych Vás, pane řediteli, požádat o mimořádné ocenění obou okrskářů Petra Šantavého a Dušana Perniše za rychlý a dobře odvedený zásah v brzkých ranních hodinách. Jejich práce byla profesionální a Vašemu sboru dělají dobré jméno. S úctou.

Poděkování starostky města a velitele MP České Kamenice – strážníkům OŘ MP Praha 5 ze dne 1. června 2016

Město Česká Kamenice děkuje strážníkům jízdní policie hl. m. Prahy za ukázku dne 20. května 2016.

Poděkování občana  D.A. – strážníkovi OŘ MP Praha 5 ze dne 1. června 2016

Vážená paní, vážený pane, mé jméno je D.A. a píši Vám, abych poděkoval strážníkovi 2454 panu Dostálovi, z pobočky Městské policie Prahy 5, za jeho ochotu a velmi profesionální chování, které projevil před měsícem, kdy mi pomohl vyřešit ztrátu flash disku. Díky panu Dostálovi jsem svůj disk neztratil a navíc se ve velmi rychlé době vrátil zpět ke mně. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den.

Poděkování občana Mgr. R.P. – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 1. června 2016

Vážení, omlouvám  se, ale nevím, kam přesně mám směřovat moje velké poděkování. Ve středu dne 25.5.2016 kolem 19:30 hod., jsem parkoval vozidlo tmavé barvy tov. zn. Subaru Outback,  a to v ul. Divadelní, na Praze 1, přímo v podjezdu u Národního divadla. Vzhledem k tomu, že jsme jeli s manželkou na koncert a spěchali jsme, zapomněli jsme po zaparkování vozidla zkontrolovat zavřená okénka, přitom okénko u spolujezdce zůstalo otevřené. Po koncertu, cca ve 21:00 hod. jsem si všiml, že mám na mobilu SMS, kdy mi tchán ve 20:00 hod. píše, že ho kontaktovala Městská policie s tím, že zůstalo u našeho vozidla otevřené okénko u spolujezdce. Poté co jsem ihned telefonicky kontaktoval tchána, který mi sdělil, že hlídka Městské police přislíbila, že bude u vozidla držet hlídku cca 10 minut, ale již bylo 21:00 hod., jsem se bál, že tedy již u vozidla nikdo nebude a interiér vozidla bude případně od nějakého vandala poškozený, případně se od nějakého nenechavce z interiéru vozidla něco ztratí. Bohužel jsme v přihrádce vozidla nechali i klíče od bytu, takže následky by mohli být ještě horší. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem přiběhl k vozidlu, že sice hlídka Městské policie u vozidla již nebyla, ale otevřené okénko bylo přelepeno neprůhlednou fólií a olepeno páskou Městské policie  a zároveň bylo kolo vozidla opatřenou tzv. „botičkou" spolu s písemným upozorněním na skle, že vozidlo je zajištěno technickým prostředkem Městské policie proti odjetí. Tedy příslušníci Městské policie byli nejen všímaví v tom směru, že v řádu desítek minut po zaparkování vozidla, zjistili, že vozidlo má otevřené okénko u spolujezdce, ale i zajistili technickými prostředky vozidlo proti možné vniknutí do interiéru, ba dokonce použité technické prostředky odrazovaly případného pachatele. Poté co jsem kontaktoval Městskou policii, tak se obratem dostavila na místo hlídka, která výše uvedené technické prostředky z vozidla odstranila, přitom jsem byl i překvapen, že jsem za uvedený výjezd a všechny úkony Městské police, které se musely vinou mé nepozornosti provést, nic nehradil. Samozřejmě jsem uvedené hlídce velmi poděkoval za jejich odvedenou práci. Nevím sice, zda příslušníci Městské policie, kteří následně odstraňovali z vozidla botičku, byli i ti stejní, kteří si všimli otevřeného okénka a následně zajistili vozidlo před jeho případným nebezpečím krádeže či vandalismu, ale chtěl bych všem těmto příslušníkům Městské polici do jednoho poděkovat a přimluvit se za jejich pochvalu či případnou odměnu, neboť nemusím řešit starosti s poškozeným vozidlem, resp. s poškozeným interiérem či krádeží věcí z interiéru vozidla, které by mne jistě čekali, kdyby takových zodpovědných příslušníků u Městské policie nebylo. Tímto Vám ještě jednou děkuji nejen já, ale i celá moje rodina. Děláte dobře svoji práci.

Poděkování občanky S.K. – strážníkům z OŘ MP Praha 10 ze dne 1. června 2016

Dobrý den, ráda bych tímto z celého srdce poděkovala dvěma strážníkům, přesněji strážnici a strážníkovi, kterým nebyl lhostejný dnes dopoledne na zastávce na sídlišti Malešice osud starého pána, kterému bylo opravdu velice špatně. Velký dík!!!

Poděkování občana J.S. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 1. června 2016

Vážený pane řediteli Kovando, dne 28. 5. 2016 jsem se dostal do nepříjemné sociální situace, požádal jsem na l. 156 o pomoc hlídku mezi 16.00 a 17.00 v ulici Nad Kajetánkou. Poměrně brzo, velmi solidně, s profesionálním přístupem, sociálním cítěním mi hlídka (vozu městské policie Toyota) pomohla. Denně slyšíme kolik měla městská policie udělat a kritiky je stále moře. Určitě vedete záznam, kdo z Vašich pracovníků byl ve službě. Jsem již starší a dlouho jsem s policií spolupracoval na pražském metru. Zkušenosti jsou různé. Já mám velmi kladnou. Vaši muži pro mne udělali něco nad rámec jejich povinností, a proto píši. Poděkováním za jejich činnost. Jsem onkologicky nemocný, je  dobře,  když Vaši muži přidají něco navíc. Díky i Vám. Poděkování pro ty dva muže je samozřejmé, pokud byste je mohl ocenit, byl bych velmi rád. Bohužel jména neznám. Děkuji a ve Vaší nelehké práci Vám přeji zdraví a víc ocenění než se Vám dostává.

Poděkování prorektora České zemědělské univerzity v Praze – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 1. června 2016

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkoval za pomoc při zajištění dohledu na akci Miss Agro 2016, která se konala dne 10. května 2016. Díky veliteli a dostatečnému počtu strážníků z Vašeho oddělení Městské policie části Prahy 6 nedošlo k závažným prohřeškům proti narušování klidu, veřejného pořádku a kriminálním trestným činům. Velice si vážím pomoci Vás i Vašich kolegů, která přispěla ke zdárnému průběhu uvedené akce, které se zúčastnilo přibližně 8 tisíc návštěvníků. Rád bych, aby i v příštích letech mohla Česká zemědělská univerzita v Praze využít Vaší pomoci a přispět tak k poklidnému průběhu akce. Dovolte mi, vážený pane řediteli, abych Vám závěrem ještě jednou poděkoval za výborně odvedenou práci. S pozdravem.

Poděkování vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 4, 11, 12 – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 2. června 2016

Dobrý den pane řediteli, ráda bych poděkovala za výbornou spolupráci s Vašimi lidmi, kteří průběžně chodí monitorovat prostory v pobočkách Městské knihovny. Konkrétně jde o knihovnu Modřany. Pro naše zaměstnance je tak městská policie velkou oporou, vědí, že pokud zavolají, strážníci přijedou a pomohou konfliktní situaci vyřešit. S pozdravem.

Poděkování vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 4, 11, 12 – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 2. června 2016

Dobrý den pane řediteli, ráda bych poděkovala za výbornou spolupráci s Vašimi lidmi, kteří průběžně chodí monitorovat prostory v pobočkách Městské knihovny. Konkrétně jde o knihovny Michle, Vikova, Novodvorská, Pankrác, Spořilov a Krč. Pro naše zaměstnance je tak městská policie velkou oporou, vědí, že pokud zavolají, strážníci přijedou a pomohou konfliktní situaci vyřešit. S pozdravem.

Poděkování předsedy Spolku pro ochranu přírodní rezervace – strážníkům oddělení prevence ze dne 6. června 2016

Vážený pane řediteli, jménem Spolku pro ochranu přírodní rezervace a hradu Krašova Vám děkuji za účast Městské policie Praha při zajištění dětského dne na hradě Krašov.

Poděkování vedoucí Městské knihovny v Praze 10 – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 6. června 2016

Vážený pane řediteli, již od léta loňského roku policisté pravidelně docházejí na pobočky Městské knihovny v Praze 10 (Korunní, Dům čtení, Skalka, Zahradní město) a pečlivě kontrolují, zda je v knihovnách vše v pořádku z hlediska bezpečnosti. Bohužel nám v poslední době přibyly incidenty, kdy dochází na agresivní výhrůžky, porušování pravidel knihovny aj. Většinou tuto situaci zaměstnanci zvládnou sami, ale pravidelná obhlídka prostor policisty jejich jistotu posiluje. Ráda bych Vám poděkovala, velmi si této spolupráce vážím a doufám, že bude pokračovat i nadále. Prosím, tlumočte svým lidem velké poděkování a přání pěkného a pokud možno klidného léta.

Poděkování ZŠ Bítovská, Praha 4 – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 7. června 2016

Dobrý den, chtěla bych vyjádřit velké poděkování lektorům preventivních programů, které organizuje městská policie. Spolupracujeme s nimi již několik let a programy jsou vždy vhodně uzpůsobené věku a potřebám jednotlivých ročníků, lektoři mají k dětem skvělý přístup a jsou i ochotni s námi probrat individuální problémy ve třídě. Těšíme se již na programy příští školní rok a přejeme všem nadále chuť do práce. S pozdravem.

Poděkování vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 8, 9 a 14 – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 9. června 2016

Vážená paní ředitelko, od poloviny roku pravidelně docházejí na pobočky Městské knihovny v Praze 14 (Hloubětín a Černý Most) Vaši policisté a kontrolují, zda je v knihovnách vše v pořádku z hlediska bezpečnosti. Bohužel v poslední době přibývají incidenty, kdy dochází na agresivní výhrůžky, porušování pravidel knihovny aj. Většinou se tyto situace snaží zaměstnanci zvládnout sami, ale pravidelná obhlídka prostor policisty posiluje jejich jistotu při řešení těchto konfliktních situací a uniformy v našich prostorách působí jistě i preventivním způsobem na některé naše návštěvníky. Ráda bych Vám proto poděkovala, a to i jménem svých kolegyň na pobočkách. Velmi si této spolupráce vážíme. Prosím, tlumočte svým lidem velké poděkování a přání hezkého a pokud možno klidného léta. S pozdravem.

Poděkování občanky P.R. – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 9. června 2016

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda jde zjistit zásah Vašich strážníků v pátek 6. 5. 2016 na Jižní spojce směrem Spořilov.  Ve 14.10 hod. jsem měla nehodu (poloosa na autě, červený Opel corsa) a Vaši strážníci jeli zrovna v tu dobu kolem. Okamžitě zastavili tak, aby mě neohrozilo jiné vozidlo. Vstoupili, zeptali se, co se mi stalo (byla jsem z toho moc špatná, brečela jsem a hrozně jsem se klepala). Prohlédli auto,  řekli mi co se s tím stalo a začali mě uklidňovat a poradili, co mám dělat. Byli velice milí a ochotní. Moc mi pomohlo jejich chování ke mně a rychlý přístup, co se týká dopravy. Ještě před odstraněním závady přijel můj manžel a řekl mi, ať si vezmu jeho auto a odjedu domů, že mé auto opraví a odjede s ním. Tak jsem odjela, ale v tom shonu jsem Vašim strážníkům zapomněla poděkovat za to, co pro mě udělali. Proto Vás moc prosím, jestli byste mohl zjistit, kteří to byli a za mě jim moc a moc poděkovat. Můžete být na ně hrdý. Jsou to  správní kluci na svém místě. Děkuji moc a moc za vyřízení.

Poděkování společnosti SNEO, a.s. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 9. června 2016

Vážení přátelé, Dětský den na Koupališti Petynka je za námi. S velkým potěšením můžeme konstatovat, že proběhl velmi úspěšně a v příjemné atmosféře, kterou si pochvalovali všichni návštěvníci i pořadatelé. Pestrý a nabitý program zaujal děti i dospělé. Je velmi cenné, že kromě klasických dětských her a soutěží měl i značný edukační a instruktážní přesah. Je to i díky Vám, máte na tom lví podíl! Dovolte mi proto, abych Vám za Koupaliště Petynka a společnost SNEO, a.s. co nejsrdečněji poděkovala. Již nyní se těším na další spolupráci s Vámi a Dětský den 2017 J. V příloze zasílám fotoreportáž a fotografie z akce.  Přeji krásné léto a vše dobré.

Poděkování ředitele Hygienické stanice hl. m. Prahy – strážníkům OŘ MP Praha 11 ze dne 10. června 2016

Vážený pane řediteli, dne 3. 6. 2016 organizovala Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) zdravotně-výchovnou akci s názvem „Den bez úrazů“ na ZŠ K Milíčovu, Praha 11. Dovolte mi, abych Vašim jménem poděkoval za profesionální přístup a kvalitní prezentaci zástupců Městské policie Prahy 11 na této akci, které se zúčastnilo více než 600 žáků 1. A 2. stupně ZŠ. Akce se setkala s kladným ohlasem mezi žáky i pedagogy, a to i díky profesionálnímu přístupu policistů MP, kteří na akci předvedli správné vybavení jízdního kola, ukázky práce policisty v terénu včetně prohlídky služebního vozidla a jeho vybavení. Dovolím si Vás, vážený pane řediteli, požádat o předání mého poděkování těmto policistům MP Prahy 11: Milena Štuková, Jiří Mazur a Milan Kubíček (služební čísla – 1408, 3022, 1541). Pořádání akcí obdobného typu je zcela v souladu s naplňováním Národní strategie ochrany a podpory zdraví a prevence nemocí – Zdraví 2020, Národní strategie bezpečnosti silničního provozu a Národním akčním plánem prevence dětských úrazů, které se rozhodla HSHMP aktivně realizovat. Doufám, že i v budoucnu bude naše spolupráce pokračovat a že i nadále budeme společnými silami zajišťovat zdravotně-výchovné akce pro širokou veřejnost. Děkuji a s pozdravem.

Poděkování občana L.S. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 13. června 2016

Vážený pane řediteli, rád bych Vám touto cestou poděkoval za profesionální přístup a ochotu Vašich strážníků při pátečním zásahu u hotelu Bridge v ulici Vašátkova na Černém Mostě. Po příjezdu domů jsem zjistil, že mi byla odcizena dvě kola z garáže. Vzhledem k tomu, že jsem chvilku před tím spatřil neznámého člověka na podobném kole na Černém Mostě,  vydal jsem se ho tam hledat. Po chvilce jsem ho nalezl a informoval linku 156 s žádostí o pomoc. Vše při rozhovoru probíhalo naprosto profesionálně a rychle. Hlídka byla na místě během pár minut a zloděje (jak se později ukázalo) zadržela i s mým kolem. U zásahu byli strážníci se služebními čísly 3395 a 3352. Oba dva se chovali jak ke mně, tak i k zadrženému velice slušně, avšak profesionálně a obezřetně. Vím, že není možné řešit jednotlivé úspěchy každého policisty zvlášť, ale pokud budete mít příležitost, poděkujte těmto strážníkům za mě. Myslím, že jsou to dobří policisté. S pozdravem a přáním hezkého dne.

Poděkování zástupce ředitele ZŠ P4-Libuš – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 15. června 2016

Dobrý den. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za spolupráci při organizaci naší akce „CYKLOJÍZDA“. Byl to již 9. ročník. Také bych chtěla poděkovat za spolupráci na akci „PSI“. Ještě by se za Vámi měly stavit do konce června děti ze Žákovského zastupitelstva a předat Vám výstupy. Na termínu se s Vámi domluvím. Budeme rádi, když nám pomůžete i v dalším roce.

Poděkování MŠ K Lukám P4 – strážníkům OŘ MP Praha 12 a oddělení prevence ze dne 16. června 2016

Děkujeme za perfektní ukázku práce jízdní policie, za ukázku policejního auta v MŠ K Lukám na Praze 4 – Libuš. Všichni byli nadšení, jak děti, tak dospělí. Děkujeme.

Poděkování starosty Sboru dobrovolných hasičů Ledečko – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 16. června 2016

Vážený pane řediteli, velice Vám děkuji za zapůjčení skákacího hradu na našem Dětském dni. Děti, kterých se zúčastnilo více než 120, měly radost ze všech soutěží a skákací hrad velice využily. Velice děkujeme Vašim strážníkům za obětavost při zajištění provozu a bezpečnosti. Doufáme, že i příští rok se budeme moci na Vás obrátit s prosbou o zajištění skákacího hradu, popřípadě jiné techniky, na náš Dětský den.

Poděkování ZŠ U Obory P10 – strážníkům  OŘ MP Praha 15 a útvaru psovodů ze dne 17. června 2016

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat a hlavně pochválit Vaše strážníky za spolupráci v rámci preventivní činnosti v letošním roce. Zejména děkuji za zorganizování akce pro naše děti ve školní družině při ZŠ U Obory, která byla zaměřena na ukázku vybavení a techniky Městské policie, ukázku výcviku služebních psů a za možnost  vyzkoušet si střelbu z paintballových zbraní. Příjemně strávené odpoledne mělo u dětí velký ohlas. Akce se zúčastnili strážníci z Uhříněvsi – Přecechtělová, Bajcsy, Guzi a strážníci z útvaru psovodů. Také bych chtěla poděkovat za umožnění exkurzí všem oddělením družiny na služebně v Uhříněvsi, které přiblížily dětem zázemí a práci Městské policie. Strážníci Zelenayová, Přecechtělová a Bajcsy při prohlídkách služebny mimo jiné seznámili děti o bezpečném pohybu v provozu na pozemní komunikaci a vhodnou formou je poučili o jednání s cizími lidmi. Dětem ukázali kamerový systém, posilovnu a tělocvičnu, kde jim předvedli názornou ukázku sebeobrany.  Ještě jednou děkuji za aktivitu a úspěšnou realizaci akcí a těším se na další spolupráci. S pozdravem.

Poděkování MŠ Dobřichovice – strážníkům útvaru psovodů MP ze dne 17. června 2016

Vážený pane řediteli, dne 7.6.2016 proběhla v naší mateřské škole akce, ke které jsme dostali Váš souhlas. Šlo o ukázku výcviku ZKS v rámci dopoledne s městskou policií, konkrétně se členy Útvaru psovodů MP Klánovice. Naši mateřskou školu navštěvuje 147 dětí. Cílem návštěvy bylo přiměřenou formou nastínit předškolním dětem práci městské policie, upozornit na nebezpečné chování dospělých, se kterými se děti mohou setkat a ukázat prvky z výcviku služebních psů, kteří policistům pomáhají. Mladí policisté se velmi citlivým způsobem vypořádali se všemi všetečnými dotazy dětí, přiměřenou formou upozornili na nebezpečí, které děti může potkat a  dali jim návody, jak se v těchto situacích chovat. Zároveň udělali dětem i dospělým radost ukázkami práce se služebními psy. Od tohoto dne chce téměř každý kluk ve školce být v dospělosti policistou. Uvítáme další takové nebo podobné aktivity ze strany Policie. Ještě jednou děkujeme a přejeme Městské policii hl. města Prahy mnoho úspěchů. S pozdravem za celou MŠ Dobřichovice.

Poděkování Sboru dobrovolných hasičů v Praze – Suchdole – strážníkům OŘ MP Praha 6 a útvaru psovodů MP ze dne 17. června 2016

Vážený pane řediteli, každoročně se mnoho dětí, přátel a příznivců, a to nejen ze Suchdola, ale i širokého okolí, těší na Den s hasiči, při kterém mají možnost vidět práci hasičů, policie a záchranářů, vyzkoušet si své dovednosti, či jiným způsobem strávit pěkné odpoledne. Nesmírně si vážíme toho, že i Vy jste se podíleli na uspořádání zajímavého programu, a to ukázkou práce psovodů z hlídkové služby a psovodů záchranné kynologické skupiny. Tato prezentace Vaší práce byla pro přítomné děti, ale i dospěláky, nejen velmi pěkná, ale také velmi poučná. Zároveň si dovolujeme poděkovat strážníkům Janu Richterovi, Vratislavu Novákovi. Jaroslavu Štěpničkovi a Soně Tomkové, kteří celé odpoledne dbali na nerušený průběh celé akce. Ještě jednou Vám velice děkujeme. Věříme, že nám zachováte svou přízeň a těšíme se na shledání na některé z dalších kulturních či sportovních akcích, které budeme v budoucnu pořádat. S pozdravem.

Poděkování ZŠ Járy Cimrmana Lysolaje – strážníkům útvaru psovodů a OŘ MP Praha 7 ze dne 17. června 2016

Dobrý den, dne 8. 6. 2016 se pro naši školu uskutečnil Den s městskou policií, na které se podíleli psovodi MP Praha a policistky z útvaru jízdních hlídek (koně) Prahy 7. Ukázky výcviku byly perfektně provedeny a děti byly nadšené. Rádi bychom touto cestou vyjádřili poděkování za tuto akci a výbornou reprezentaci Městské policie Praha. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Poděkování Mgr. M. H. – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 20. června 2016

Dobrý den, ráda bych Vám touto formou poděkovala za spolupráci a zapůjčení skákacího hradu pro děti na akci Co kde s dětmi, která se konala tuto sobotu 18.6. na Praze 11 u Chodovské tvrze. Celý tým z oddělení prevence se po celou dobu choval velice profesionálně a věřím, že reprezentovali městskou policii naprosto příkladně. Děkuji Vám. S přáním hezkého dne.

Poděkování občanky H.H. – strážníkům hlídkového útvaru – skupiny taxi ze dne 20. června 2016

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala strážníkům městské policie ze skupiny team taxi za velmi milý a vstřícný přístup (řidička černé Octavie s ústeckou SPZ). V sobotu 18.6.2016 jsme se po 21.00 hod,. vraceli z divadelního představení. Navigace nás zavedla na Václavské náměstí do pěší zóny. Nedalo se už nijak vrátit a odbočit. Manžel oslovil projíždějící hlídku městské policie a vysvětlil jim situaci. Strážníci nás ochotně vyvedli z Václavského náměstí na výjezd směr Ústí nad Labem, optali a přesvědčili se, zda je už vše v pořádku. Moc jim děkuji za klidný a laskavý přístup, protože v situaci, kdy se člověk octne někde, kde nemá být, je už tak dost stresující. Mrzí mě, že jsem si v tom zmatku nepoznamenala jejich jména a mohla poděkovat jmenovitě.  Ještě jednou jim moc děkuji za přístup v dané situaci.

Poděkování předsedy spolku Prevence dětem z.s. – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 20. června 2016

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych touto cestou opět srdečně poděkoval celému týmu policejních školitelů pod vedením pana Ing. Petra Řádka za jejich podíl na úspěšném fungování projektu hl. m. Prahy „Bezpečnostní průprava dětí předškolního věku“. Velmi si cením jejich účasti a profesionality, která je velkým přínosem pro všechny děti zapojené do tohoto preventivního projektu, a těším se na další spolupráci. Děkuji Vám a přeji hezké léto.

Poděkování občanky I.K. – strážníkům OŘ MP Praha 7 ze dne 20. června 2016

Dobrý den, pane řediteli, dovolila jsem se na Vás obrátit s žádostí o informaci ve věci: Ve dnech 6. června až 17. června 2016 jsem absolvovala odbornou praxi na Obvodním ředitelství MP Praha 7. Velmi ráda bych městským strážníkům na Praze 7 poděkovala za jejich trpělivost a ochotu. Uvědomuji si, že starost o praktikanta vysoké školy obnáší nelehký úkol. Pane řediteli, velmi ráda bych strážníkům oficiální cestou poděkovala, a z toho důvodu jsem se na Vás obrátila, jakou formou lze poděkování provést. Zda lze zaslat děkovný dopis na Obvodní ředitelství MP Praha 7, nebo v případě, má-li městská policie své tištěné noviny, zdali je přípustná i tato varianta poděkování. Předem děkuji za informaci. S pozdravem.

Poděkování občana PhDr. J.V., MBA – strážníkovi OŘ MP Praha 1 ze dne 20. června 2016

Dobrý den, rád bych z celého srdce poděkoval strážníkovi MP hlavního města Prahy č. 1344 ze služebny Opletalova, který mne před časem pomohl na Václavském náměstí nastartovat mé vozidlo, když jej vinou vadné autobaterie nebylo po zastavení možné znovu nastartovat. Choval se velmi profesionálně a ačkoliv tato pomoc není v náplni jeho práce, dokázal mi ve svízelné situaci pomoci. A ačkoliv v mnohdy problematickém provozu v Praze jsem byl jednou odtažen a jednou dostal pokutu za špatné parkování, toto velice profesionální chování ve mne nechává dojem profesionality a skutečné pomoci občanovi hlavního města. Budu velice rád, pokud dotyčný mé poděkování pocítí i finančně, například formou mimořádné odměny za vzornou reprezentaci a pomoc občanovi v nouzi. S díkem a úctou.

Poděkování Nadačního fondu Šestý smysl – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 21. června 2016

Letní den s NF Šestý smysl pomohl 10ti letému Jakubovi k účinné léčbě. Ani déšť v neděli 12. června neodradil malé a velké návštěvníky tradičního Letního dne s NF Šestý smysl v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice a přinesl štěstí malému Jakubovi, který díky štědrosti návštěvníků a sponzorů absolvuje pobyt v rehabilitačním Centru Hájek. Rehabilitační léčba metodou THERASUIT (intenzivní rehabilitace ve speciálním obleku) mu zlepší držení těla a přirozený pohyb nutný k jeho samostatnosti.  Největší částkou přispěla hudební skupina Tata/Bojs. Její členové věnovali do charitativní sbírky celý výtěžek svého květnového koncertu v Divadle v Celetné! Letní den se stal oblíbenou sportovně-charitativní akcí a nabídl dětem i dospělým mnoho zajímavých akcí a atrakcí. Unikátní byla nabídka Městské policie hl. m. Prahy. V jejím stánku si odvážlivci vyzkoušeli vratkou procházku s brýlemi simulujícími tři promile alkoholu v krvi a nebyl to snadný pochod mezi kuželi. Hasičskou stříkačku z 19. století přivezli dobrovolní hasiči z jihočeského Pluhova Žďáru a děti s vervou soutěžily ve stříkání na cíl. Ostraha letiště Praha sklidila bouřlivý aplaus za ukázky zásahu služebních psů proti výtržníkům v různých situacích. Nekompromisní vlčáci budili velký respekt diváků a nikdo by se nechtěl stát předmětem jejich zájmu. Hasiči hl. m. Prahy vpustili do svého vozu CAS nadšené zvědavce a osvětlili postupy zásahů. Poděkování patří všem, kteří přispěli malému Jakubovi na efektivní léčbu. Návštěvníci, kteří vhodili peníze do kasiček, městské části Praha 6 a všem sponzorům a partnerům akce. Rodiče Jakuba pak převzali šek na celkem 58.373 Kč a mohou nyní se synem odjet do rehabilitačního Centra Hájek.

Poděkování studentky  V.S. – strážníkům OŘ MP Praha 11 ze dne 21. června 2016

Vážený pane řediteli, jmenuji se V.S., byla jsem u Vás na praxi od 23.5.2016 do 3.6.2016 u jízdní skupiny městské policie K Milíčovu na Praze 11. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za skvělou zkušenost a zjištění jak lze využít koně jako pomocníky. Také jsem si zde rozšířila znalosti o zdravovědě. Ještě jednou Vám i všem zaměstnancům za jejich ochotu, vstřícnost, přátelský a profesionální přístup děkuji. S pozdravem.

Poděkování velitele Velitelství Vojenské policie Olomouc – řediteli Městské policie hl. m. Prahy ze dne 21. června 2016

Vážený pane řediteli, rád bych Vás tímto dopisem pozdravil a vyjádřil poděkování za Váš kladný postoj k Armádě České republiky a jejím Aktivním zálohám. Vážím si Vašeho vstřícného postoje k uvolňování Vašeho zaměstnance des. JUDr. v záloze Ladislava Rozenského na plánovaná vojenská cvičení. Váš zaměstnanec své povinnosti vyplývající mu ze služby v Aktivní záloze Vojenské policie plní svědomitě a věříme, že nabyté znalosti a schopnosti využívá nejen v rámci své služby vlasti, ale i ve prospěch svého zaměstnavatele a lidí v nejbližším okolí. Jsme hrdi na jeho práci a děkujeme Vám za podporu, kterou mu poskytuje Vaše ředitelství, přestože jeho uvolňování Vám jistě přináší nemalé komplikace. Vhodnost a způsob případného poděkování zaměstnanci za strany firmy si dovolím ponechat na Vás. Věřím, že úspěšná spolupráce v tomto směru bude i nadále pokračovat. S pozdravem.

Poděkování vedení společnosti Wincor Nixdorf s.r.o. – strážníkům hlídkového útvaru MP – skupině taxi ze dne 24. června 2016

Dobrý den, ráda bych touto cestou vyjádřila spokojenost s přístupem Vašeho pracovníka ze směny C z oddělení „TAXI“. V pátek 17. 06. 2016 jsem se telefonicky obrátila s požadavkem na vyřízení žádosti na útvar MP hl. m. Prahy. Jednalo se o případ, kdy v poměrně krátké době před odletem do zahraničí kolega zjistil, že ponechal zavazadlo v kufru vozu taxi, které využil při ranní cestě z hotelu do sídla firmy. Na základě vydaného dokladu o zaplacení ovšem nebylo možné zjistit telefonický kontakt na řidiče vozu. Setkala jsem se s velmi vstřícným, milým a profesionálním přístupem. Záležitost byla kladně a rychle vyřízena, zavazadlo bylo nalezeno a dovezeno k převzetí kolegou. Dovolte mi tedy poděkovat za toto jednání, podporu a flexibilitu. S pozdravem.

Poděkování občanky Š.Č. – řediteli OŘ MP Praha 15 ze dne 27. června 2016

Dobrý den pane řediteli, ráda bych Vás informovala o tom, jak si vážím Vašeho vedoucího pracovníka pana Petra Sabola. Musím říci, že mi velmi pomáhá. Dojímá mě, s jakou pečlivostí dělá svoji práci policisty a snaží se mě za každou cenu chránit. Představte si, že je to tak dobrý policista, že mě dokáže pohlídat i na křižovatce, když jsem přehlédla červenou. Ze záznamu viděl, co jsem provedla a neváhal mi telefonicky domluvit. Byl moc hodný, nedal mi pokutu, jen varování. Tak by to mělo být. Myslím, že je to člověk na svém místě a perfektně se řídí Vaším heslem“ „Pomáhat a chránit“. Prosím, vyřiďte mu moje upřímné poděkování. S přáním hezkého víkendu.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)