Poděkování občanky Z.M. – strážníkům OŘ MP Praha 9 ze dne 1. března 2016

Vážený pane řediteli MP. Chtěla bych tímto poděkovat Vašim dvěma příslušníkům pana Bureše a pana Savo za poskytnutí pomoci. Při námraze dne 18.2.2016 jsem uklouzla a spadla na hlavu. Nevěděla jsem o sobě. Díky jejich pomoci vše dobře dopadlo. Vyšetření u lékaře také dobře dopadlo. Díky pana Bureše a pana Savo vše dopadlo dobře – je mi 72 let. S pozdravem, velké díky.

Poděkování vedoucí koleje Hvězda – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 1. března 2016

Vážený pane řediteli, na vysokoškolské koleji Hvězda, Zvoníčkova 1927/5, Praha 6, dochází často k případům rušení nočního klidu ubytovanými studenty. Jestliže zásah službu konajícího nočního vrátného nepřinese účinek, přivoláváme Městskou policii nebo Policii ČR. Dne 19.2.2016 přibližně v 1,15 hod. přivolal vrátný Městskou policii pro uklidnění velmi hlučné skupiny zahraničních studentů. Ráda bych Vás touto cestou informovala o vysoce profesionálním zásahu Vašich strážníků, kteří s adekvátním důrazem zvládli celou situaci, studenty legitimovali, neohlášené návštěvy vykázali a pohrozili uložením pokuty. Vše bez komunikačních problémů, neboť se velmi dobře vyjadřovali anglicky. Uklidnění situace zvládli za velmi krátkou dobu a kolej opouštěli za naprostého klidu. Chtěla jsem touto cestou vyjádřit poděkování těmto strážníkům a požádat Vás o totéž z Vaší pozice, přestože neznám jejich jména. Profesionální, důrazný a efektivní zásah těchto strážníků Městské policie je podporou práce personálu koleje Hvězda a taktéž vizitkou Městské policie. Pro zahraniční studenty to bylo ponaučení, jakým způsobem se řeší porušování norem v České republice. S díky a pozdravem.

Poděkování občanky H.S. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 1. března 2016

Pane řediteli, tentokrát bych chtěla poděkovat strážníkovi, který má na starosti moje okolí, tj. Nad Primaskou, Saratovská atd., a také Vám, protože parkování před Diakonií se zlepšilo, ale je kupodivu, že je natolik natvrdlých řidičů nebo snad analfabetů, že tam zaparkovávají často znovu. Vím, že máte práce nad hlavu, proto díky alespoň za její část.

Poděkování občanky Mgr. R.K. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 1. března 2016

Dobrý den, chtěla bych poděkovat oddělení pro přestupky za vstřícnost, pochopení a opravdu profesionální jednání. Vím, že lidi rádi kritizují, ale na poděkování zapomenou. Proto píši. Přeji hezký den a ještě jednou děkuji.

Poděkování občana  Z.V. – strážníkům MP ze dne 2. března 2016

Tak hele…když jsem před časem projížděl Prahou, tak jsem zakufroval…tak si to mažu po autobusovém pásu a na konci ulice…měšťáci…je to v háji…zastavil jsem a poprosil je, zda mi nějak pomůžou.. Ten jeden byl v civilu a svým autem mě navedl na výpadovku na Chomutov…a jel se mnou až k letišti…co dodat??? To republikový??? Měl jsem vykládku na Černém Mostě a hledal jsem jistou firmu a když jsem se ptal hlídky, co se zrovna cpala nějakým hamburgrem.. tak mně  odsekl, že mají zrovna pauzu a proč sem jezdím, když to neznám… Porovnejte pomáhat a chránit.. Já s  klukama od MP nikdy nikde neměl problémy…naopak…vždy mi poradili, ukázali a pomohli…ať v Olomouci, Ostravě, Brně nebo v Praze.. Sám jsem chtěl být městským strážníkem, ale neměl jsem vzdělání a měl oční vadu…tak si dělám autíčka a sbírám nášivky. Jednou je věnuju muzeu městské policie…pokud to nějaké město zřídí… Ještě jednou Vám všem přeju hodně štěstí a odznak si dám do auta…

Poděkování občanky K.U. – pracovníkům Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy ze dne 7. března 2016

Ráda bych chtěla poděkovat pracovníkům z útulku pro opuštěná zvířata na Dolnoměcholupské ulici za profesionální péči a přístup jak ke zvířatům, tak i k majitelům ztracených zvířat. Mám osobní zkušenost ze dne 4.3.2016 a můžu říci, že tak lidské a absolutně profesionální jednání jsem již dlouho nezažila. Chtěla bych tímto poděkovat všem jejím pracovníkům a provozovateli za to, že tento útulek existuje  a přeji mnoho úspěchů v další práci.

Poděkování občanky J. Š. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 8. března 2016

Dobrý den, poskytnutá pomoc z  Vaší strany při řešení vzniklé zdlouhavé situace ve vnitrobloku Maňákova, Bobkova, velmi pomohla. Na základě Vašich kontrol tohoto prostoru se situace nejspíše vyřešila a mládež se přestala pod okny scházet. Během 3 neděl se situace značně změnila v pozitivní a prostor vnitrobloku se stal opět klidným místem. Nedá se vyjádřit slovy jaká je to úleva pro všechny v okolí, ten klid, který v současné době během dne i pozdních večerních hodin ve vnitrobloku panuje!!! Ještě jednou velké díky všem.

Poděkování občana F.H. – strážníkům poříčního útvaru MP ze dne 8. března 2016

Dobrý den, jsme členem spolku Geocaching CZ. V průběhu roku hledáme našimi kolegy schované „poklady“ s pomocí GPS přístroje. Jedná se víceméně o turistickou organizaci, která spojuje lidi, kteří se chtějí dostat do přírody a mít k tomu nějaký cíl. Občas pořádáme různá setkání a poslední únorový den přestupného roku pak setkání s trochou recese. Proto se uspořádala akce v pondělí 29.2.2016 (16:30 – 17:15) v Braníku na ostrově Jehla. Akce se zúčastnilo okolo 150 lidí, kteří se přepravovali na ostrov vlastními plavidly, většinou nafukovacími, pár kanoí a několik nejzdatnějších jedinců na ostrov přeplavalo vlastní silou. Jednalo se již o několikátou takovou akci v řadě (poslední minulý přestupný rok tj. 2012). Jsem Vám velmi vděčný a rád bych poděkoval jménem všech zúčastněných za dohled nad akcí Městské policii Praha – říční službě, která sledovala naši krátkou akci (cca 45 minut) a dohlédla na to, aby se nikdo nedostal do potíží. Vše proběhlo na výbornou a jsem rád, že máme skvělou, korektní a slušnou městskou policii, která lidem skutečně pomáhá. J S přátelským pozdravem.

Poděkování občana por. Mgr. V.V. – strážníkům OŘ MP Praha 9 a Útulku pro opuštěná zvířata – odchytové službě MP ze dne 8. března 2016

Dobrý den, dovolte, abych se představil, jmenuji se V.V. a pracuji v AČR jako velitel čety psovodů, takže má práce obnáší práci se psy J. Dne 6.3.2016 jsem byl na procházce se psem a přitom jsem narazil na uvázaného psa u stromu, zavolal jsem Vám a celý příběh natočil. Posílám Vám záznam a zároveň bych Vám chtěl sklonit poklonu, konkrétně zasahujícím policistům, za jejich přístup a výtečný a profesionální zásah u traumatizovaného zvířete. S úctou k Vám a přátelským pozdravem.

Poděkování občanky I.K. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 9. března 2016

Dobrý den, dnes jsme se s manželem „ztratili“ na Černém Mostě. Jeli jsme do Makra – ach jo -, jenže příjezdová silnice byla uzavřená. Něco na ní opravují. … Vaši kolegové nám pomohli dostat se na určené místo. Byli tak ochotní, že celou cestu jeli před námi, aby nám ukázali cestu. Chci Vám všem moc poděkovat, že opravdu pomáháte. Ještě jednou děkuji.

Poděkování Areálu Čihadla – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 10. března 2016

Děkujeme Městské policii Praha 14 za již několikáté zajištění nočního klidu ze staveniště Rajský vrch na Čihadlech.

Poděkování občanky A.V. – strážníkům hlídkového útvaru MP ze dne 11. března 2016

Dobrý den, ráda bych poděkovala Vašim strážníkům, že jsou velice nápomocni a pochválila je, že jsou všímaví. Nedovedu konkrétně jmenovat, ale bylo to dnes 21:00 v metru na Náměstí republiky. Zapomněla jsem si tašku na nástupišti, nastoupila do metra a divila se, proč nasazují čapky a vystupují (koho jdou asi vykázat a zahlédla jsem svou tašku, kterou jsem tam zapomněla). Vrátila jsem se dalším metrem zpět a naštěstí tam ještě byli, takže mi mou tašku předali zpět. Vím, že je to jejich práce, takže je asi neodměníte, tak je alespoň pochvalte, že svou práci dělají dobře. A navíc jsou milí a vstřícní. Hezký víkend.

Poděkování Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy – strážníkům OŘ MP Praha 9 ze dne 15. března 2016

Po 7. hodině ranní vyjížděly naše výjezdové skupiny na okraj Satalic k muži po kolapsu. 64letého muže objevil na lavičce náhodný kolemjdoucí. Během krátkého okamžiku se zdravotní stav pacienta začal zhoršovat, následně došlo k zástavě jeho oběhu. Na místo byli přivoláni místní strážníci i hasiči, kteří za pomoci opakovaných výbojů automatického externího defibrilátoru a s naší operátorkou na telefonu poskytli pacientovi první pomoc do příjezdu záchranářů. Ti pacienta napojili na přístroj Lucas, který zajišťuje mechanickou masáž srdce během transportu i během předání v nemocnici a za podpory umělé plicní ventilace ho předali do následné péče zdravotníků koronární jednotky Nemocnice Na Homolce. Díky za skvělou spolupráci!

Poděkování ZŠ B. Hrabala – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 16. března 2016

Vážený pane řediteli, dovolte mi touto cestou poděkovat a zároveň pochválit „Skupinu bezpečného chování – oddělení prevence“, jmenovitě Radku Bredlerovou, Květoslavu Flutkovou, Jaroslava Hájka, Reného Možíška, Petra Melmuku, Jiřího Pavlíčka a Kristýnu Štěpánkovou, za perfektně odvedenou práci. Spolupráce s nimi byla na úrovni, ve škole byli vždy s předstihem a na otázky odpovídali i po uplynutí doby určené na prevenci. Jejich vystupování bylo profesionální. Děti byly nadšené. Hned po skončení se ptaly, kdy bude další prevence, kdy zase přijdou. Nadšení sdíleli i učitelé. Naše spolupráce trvá už několik let. Pořady – prevence jsou vždy na vysoké úrovni. Dle vyjádření dětí i mého – jeden z nejlepších preventivních pořadů, které na škole probíhaly. Doufám, že naše spolupráce vydrží ještě mnoho dalších let. Za všechny žáky a pedagogy.

Poděkování náměstka generálního ředitele HZS ČR Ministerstva vnitra ČR – útvaru psovodů MP ze dne  18. března 2016

Vážený pane řediteli, ve dnech 7. – 9. března 2016 přijalo Ministerstvo vnitra ČR zahraniční delegaci specialistů z Izraele a ve spolupráci s MV – generálním ředitelstvím HZS ČR připravilo program pro představení služební kynologie v rámci integrovaného záchranného systému. Na tomto programu se měla podílet rovněž Městská policie hl. m. Prahy, prostřednictvím kynoložky Ing. Lenky Vlachové. Na závěrečném vyhodnocení návštěvy na Ministerstvu vnitra ČR dne 9. března 2016 byla izraelskou stranou úroveň služební kynologie oceněna jako vysoce profesionální a byla deklarována společná vůle ve vybraných oblastech dále spolupracovat. Dovolte mi tímto vyjádřit Vám své poděkování za spoluúčast Městské policie hl. m. Prahy na této úspěšné akci. S pozdravem.

Poděkování hotelu Hilton Prague – strážníkům hlídkového útvaru – skupině taxi MP ze dne 18. března 2016

Dobrý den, ráda bych Vás tímto emailem informovala o vynikající práci strážníků 1106 a 1602, kteří pomohli jednomu z našich hostů nalézt peněženku, kterou omylem zanechal v taxi, jehož službu využil při návratu do hotelu. Taxi policii jsem volala ve 4:25 a ve 4:45 měl host peněženku s celým obsahem zpět v hotelu. Host byl strážníkům velmi vděčný a my samozřejmě také. Jsme velmi rádi, že takováto služba existuje a že máme možnost s tak vynikajícím týmem spolupracovat. S přátelským pozdravem.

Poděkování hotelu Holiday Inn – strážníkům hlídkového útvaru – skupině taxi MP ze dne 18. března 2016

Dobrý den, na základě vyjádření našich recepčních, se náš britský klient přišel na recepci poradit ohledně účtenky, kterou dostal za taxi transfer z letiště Václava Havla k nám do hotelu. Zákazník tak učinil především kvůli mezinárodně  neblahé proslulosti taxikářů v Praze, na které jsou přijíždějícími cizinci upozorňováni snad ve všech turistických prospektech a palubních hlášeních aerolinek, nežli na pražské letiště přistanou. Recepční následně klientovi potvrdil, že cena je opravdu nadsazená, načež klient žádal, abychom se o něj, jakožto o hosta našeho hotelu, postarali a nějakým způsobem zajistili pomoc. Následná reakce Taxi týmu Městské policie pak byla skutečně pohotová. Policisté přijeli k nám do hotelu i s taxikářem, který klienta přivezl a nepoctivě s ním zúčtoval. Tento řidič se následně klientovi omluvil a našemu hostovi peníze vrátil.  Další z přítomných recepčních pak klientovi tlumočil sdělení strážníků, že tímto to v Praze nekončí a pro nepoctivého řidiče to bude znamenat další citelné postihy. Viděl jsem, jak byl náš host příjemně překvapený, jakého výsledku bylo během krátkého časového rozpěti dosaženo. S nadšením mi náš host vypověděl, jak naši zaměstnanci ve spolupráci s městskou policií profesionálně a působivě k celé této nepříjemné záležitosti přistoupili. Závěrem zákazník s vděkem chválil Prahu, jak tu, pro něj nečekaně, prvotřídně funguje péče hotelů a policie o zahraniční návštěvníky. V Londýně, kde žije, by dle jeho slov, kvůli takovéto záležitosti zde předvedenou pohotovost nečekal. Hotel Holiday Inn, vlastněný a provozovaný Kongresovým centrem Praha, a.s. se tímto připojuje s poděkováním Městské policii za jejich efektivní spolupráci s naším hotelem a za předvedený výkon při ochraně našeho klienta před praktikami, které dlouhodobě pověst Prahy poškozují. S pozdravem a přáním pěkného dne.

Poděkování ÚMČ Praha 22 – strážnici OŘ MP Praha 15 ze dne 21. března 2016

Dobrý den, ráda bych se s Vámi touto cestou rozdělila nejen o dobrý pocit ze spolupráce s městskou policií V Uhříněvsi, ale především bych ráda poděkovala a pochválila strážníka MP paní Janu Zelenayovou za její neobyčejný přístup k osobám bez přístřeší na území MČ Praha 22 a skvělou spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví při MČ Praha 22. Náš odbor s městskou policií úzce spolupracuje, konkrétně jde o akce v terénu, u kterých žádáme policejní asistenci. Sociální pracovnice ve spolupráci s MP minimálně 2x do roka, zpravidla na jaře a na podzim má pracovní výjezd po vyloučených lokalitách v MČ. Ačkoliv se u nás nejedná o vyloučené lokality s osobami bez přístřeší v počtu nad 25 osob, snažíme se o těchto lidech vědět a pracovat s nimi, v tom nám MP velmi pomáhá již po několik let. Ráda bych však zmínila případ, kdy díky tomu, jaká paní Jana Zelenayová je, že svým přístupem a vhodnou volbou komunikačního stylu dokáže pěkně a přitom důrazně hovořit s osobami bez přístřeší, kdy byla schopná přesvědčit klienta a poté nafotit jako omrzlé, nekrotické končetiny, „přinutit ho“ a pomoci mu v daných podmínkách alespoň částečně končetiny omýt a pak oslovit náš odbor a předat nám klienta k řešení nastalého  stavu. Dnes je pán po amputaci všech prstů na obou končetinách a věřím, že jen díky paní Zelenayové, její dobré práci v terénu, nepřišel o nohy. Vážený pane řediteli, z pozice vedoucí sociálního odboru a zdravotnictví a s vědomím radního pro sociální politiku, Vám – Městské policii hlavního města Prahy, především pak strážníkům u „nás“ v MČ Praha 22 děkujeme za spolupráci a gratulujeme k takovému člověku ve Vašich řadách, jako je paní Jana Zelenayová. S pozdravem.

Poděkování občana P.D. – strážníkovi OŘ MP Praha 10 a útulku pro opuštěná zvířata – odchytové službě MP ze dne 21. března 2016

Dobrý den, chci tímto poděkovat strážníkům Prahy 10 za nalezení psa. V pátek 18.3.2016 nám ze zahrady utekla fena No Asta. Hned po zajištění ztráty Asty jsme kontaktovali MP. Zanedlouho mi telefonovali, že se Asta našla a mám si pro ni přijet do ulice Mrštíkova. Tam strážník s číslem 1019 ve spolupráci s odchytovou službou uvázal Astu ke sloupu veřejného osvětlení a počkal do mého příjezdu. Děkuji moc za skvělou práci a ochotné a vstřícné jednání. A také za ušetřené peníze, nemuseli jsme pro Astu do útulku.

Poděkování Armády spásy – strážnicím OŘ MP Praha 3 ze dne 21. března 2016

Vážená paní Pytlíková, velmi Vám i Vaší kolegyni děkujeme za preventivní program „Bezpečnost seniorů při návštěvě hřbitovů“, kterého se ve čtvrtek 17. března 2016 účastnili klienti Komunitního centra Armády spásy v Praze 3. Zajímavý a pěkně zpracovaný film jim přiblížil úskalí, se kterými by se při návštěvě hřbitovů mohli setkat, a nastínil možnosti, jak se správně zachovat. Srozumitelným způsobem byli přítomní seznámeni jak chránit sebe i svůj majetek. V následné besedě byl dán dostatečný prostor pro dotazy a náměty. Jsme rádi, že se naši klienti do diskuze aktivně zapojili a mohli sdílet své potřeby a životní zkušenosti. Děkujeme též za výborné pohoštění a praktické dárečky. Jsme velmi vděčni za spolupráci s Městskou policií. Přejeme Vám i Vašim kolegům radostné prožití velikonočních svátků a těšíme se na opětovné příjemné shledání.

Poděkování a ocenění šéfredaktora kynologického magazínu – strážnici útvaru psovodů MP ze dne 22. března 2016

Vážený pane řediteli, dovolte mi obrátit se na Vás s následující žádostí. Již šestým rokem vyhlašuje časopis Psí kusy anketu Statečné psí srdce, která upozorňuje na hrdinské činy našich čtyřnohých přátel. V letošním roce uspěl v kategorii „in memoriam“ záchranářský pes, border kolie Drake. Ten, spolu se svojí psovodkou Lenkou Vlachovou pracoval právě pro Městskou policii Praha ve Vašem kynologickém útvaru. Zároveň byl mnohonásobný držitel kynologických atestů  ministerstva vnitra a dosud jediný mistr světa z ČR v sutinovém záchranářství. Drake se dožil úctyhodných sedmnácti let a poslední ostrá akce, které se jako pracant zúčastnil, bylo prohledávání sutin ve zříceném domě v pražské Soukenické ulici v říjnu 2009 (samozřejmě ve službách MP Praha), kde pod troskami zahynuli čtyři lidé. Bylo by nám ctí, kdyby psovodka Lenka Vlachová mohla ocenění pro Drakea osobně převzít a reprezentovat tak špičkové pracovní schopnosti Vašich kynologů, a to za účasti médií. Slavnostní předání se koná ve čtvrtek 31.3. v 10 hodin v restauraci Local Blok na Smíchově. Věříme, že je to dobrá příležitost k tomu, vyzvednout práci Městské policie Praha. Bude-li to jen trochu možné, velmi rádi přivítáme na slavnostním vyhlášení i Vás osobně.

Poděkování občanky J.D. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 24. března 2016

Vážení, už budou skoro Velikonoce a já jsem do dneška nepoděkovala za vzorné a skvělé chování Vašich dvou příslušníků Městské policie Praha Hostivař, kteří našli dne 22. 2. 2016 na stanici Skalka mnou ztracený batoh, ve kterém se nalézaly mé nejdůležitější doklady, peníze, cca 2.400,- a téhož dne mi byly vráceny. Moc se omlouvám, že toto poděkování za vrácenou věc, za skvělou reprezentaci policie, za milé chování příslušníků MP a za vše účastníkům, ale i jejich velitelům. Díky.

Poděkování občanky K.W. – strážníkům OŘ MP Praha 3 ze dne 30. března 2016

Dobrý den, chtěla bych vyjádřit pochvalu a uznání strážníkům, kteří dne 22.3. v 7 hod. ráno přijeli do ulice Křišťanova 20 řešit naléhavou stížnost ohledně parkování a sousedské situace (ukázalo se, že jeden ze sousedů opakovaně zákeřně udává sebemenší přestupky proti parkování na přeplněném Žižkově). Nechci zabíhat do detailů situace, která vlastně byla velmi hloupá (nebo spíše mé chování v ní) a vlastně o nic moc nešlo. Chci vyjádřit dík a uznání za způsob, jakým se mnou strážníci hovořili, jak mi poradili a jak situaci se mnou řešili. Projevili soucit a lidský přístup, který na mne velice kladně zapůsobil. Doufám, že strážníků, jako byli tito dva, (zejména starší ze dvou mužů, kteří přijeli) je v řadách policie více. Změnili jste můj pohled na policisty. Děkuji Vám.

Poděkování Anglického klubu při ZŠ, P13 – strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 31. března 2016

Vážený pane řediteli, moc Vás zdravím a rád bych jménem naší školy poděkoval za pomoc Vašich strážníků v úterý 22.3. při Palačinkovém běhu v ulici Mládí. V příloze posílám takové malé poděkování ve formě diplomu. Také moc děkujeme za každodenní pomoc na přechodu pro chodce v ulici Armády.

Poděkování manželů O. a T. CH. – strážníkovi OŘ MP Praha 6 ze dne 31. března 2016

Dobrý den, rádi bychom poděkovali za ochotu a vstřícnost Vašeho strážníka p. Petra Růžičky z městského oddělení P-6, Ruzyně – Delta při hledání našeho zaběhlého psa dne 14.3.2016. Ještě jednou velké díky. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)