Poděkování občana J.D. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 1. října 2015

Dobrý den, pracuji v areálu Gutovka v pražských Strašnicích. Chtěl bych pochválit Vaše dva zaměstnance. Jedná se o strážníky s číslem 1375 a 2735, kteří neustále řeší problémy před naším skateparkem.

Poděkování občanky R.G. – strážníkům OŘ MP Praha 5 ze dne 1. října 2015

Dobrý den, v posledních pár týdnech jsem se hned dvakrát setkala se strážníky na Praze 5 a chtěla bych je pochválit a poděkovat za jejich práci. Určitě to nemají snadné a přitom dělají svoji práci skvěle. Za to jim patří dík!! A ještě něco. Včera, druhý případ, kdy jsem se s hlídkou setkala, jsme u nás v ulici Na Zámyšli s přítelem našli ležet člověka na ulici. Nechtěli jsme ho tam jen tak nechat, a proto jsme zavolali pomoc. Jeden ze strážníků, kteří přijeli, byl ten samý policista, který dorazil, když jsme volali hlídku před pár týdny v jiné záležitosti. Myslím, že by měl dostat volno, vypadá to, že slouží od nevidím do nevidím. Mějte se krásně a díky!

Poděkování občanky R.B. – strážníkovi OŘ MP Praha 2 ze dne 2. října 2015

Dobrý den, jako invalidní občan žijící v rozkopané Bělehradské, mám každý den problém s parkováním. Teď jsem dva dny čekala na uvolnění přechodného místa pro invalidu. Policie mi pomoci nemohla. Po infuzích a léčbě v nemocnici, si už potřebuji odpočinout doma a stále řeším parkování. Dnes ráno Váš strážník s číslem 2428 konečně udělal pořádek a skutečně pomohl. Dal si tu práci najít řidiče a požádat je o uvolnění místa. Měl skutečné pochopení a pomohl. Přitom jednání s lidmi, kteří jsou ještě drzí a nestoudní je skutečně těžké. Já jsem si tady kvůli nerozumným řidičům nedávno rozrazila ústa, jak jsem již nemohla stát. To šití stojí za to, aby hloupí řidiči dostali pokutu. Fakt děkujeme!

Poděkování občana Mgr. M.U. – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 2. října 2015

Prajem pekný večer, som účastník medzinárodnej konferencie zo Slovenskej republiky - FOOD FAST - dobré příklady z praxe v Prahe dňa 1.10.2015V Starej radnici. Do Prahy som dorazil motorovým vozidlom Peugeot Boxer a nevědomky som zaparkoval pred hotelom Mozaic House Prahe. Ubytoval som sa a na recepcii mi oznámili, že v modrej zóne nemóžem parkovat', tak som nasadol do auta a hľadal možné parkovanie. Na vedľajšej ulici som natrafil na príslušníkov mestskej policie, ktorým som povedal o probléme a požiadal ich o pomoc. Povedali aby som počkal mali tam nějaký odťah a že následné ma navigujú kde móžem parkovat'. Nasměrovali ma až k starej radnici, kde budeme mať zajtra zasadanie a odporučili mi parkovanie pre invalida /som občan ťažko zdravotně postihnutý/ na vyznačenom mieste. veľmi mi to pomohlo lebo som si nevěděl rady o 21.20 hod. to bolo pre mňa ťažké.

Veľké veľké ďakujem - je obdivuhodné, že takýto ľudia pracujú vo Vašich radoch a ešte su aj nápomocní-Jednalo sa o posádku vozidla 1AB330 meno příslušníka č. 2401 Marek Hoffman a jeho kolegyna. 21,20 hod.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem a hlboko sa skláňam pred ich ochotou pomoct' Vyjádříte im mój obdiv a úctu. Veľká veľka vďaka. Som občan ťažko zdravotne postihnutý s postihnutím dolných končatín, a to mi veľmi pomohlo.

Poděkování Klubu seniorů Prahy 14 – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 2. října 2015

Poděkování za skvěle připravený osvětový program, výtečnou organizaci celé akce, která se konala ve dnech 7. až 11. září 2015 a 21. – 25.9.2015 ve školícím středisku Žihle Poustky 21. Přijměte tuto formu našich díků. Prima týden byla Žihle a zážitky? Třeba tyhle:

Pondělí a není moudré, vítr fouká, zima je. My se třesem na refýži vypravení do Žihle. Přijel pro nás Krása-bus, přímo luxus autobus. Dojeli jsme, pojedli, víc se nedá dělat nic. Venku prší, jen se leje, tak řešíme podvody, bezpečnost a zloděje. Máme dost, co k tomu říci, každý co si prožil sám. Slyšel, viděl příběhů jak do kroniky, ale černých jako trám.

Úterý je druhý den, slunce se nám z mraků dere, zdá se bude lépe – tak se hrnem rychle ven, vzhůru lesem přes kořeny na kameny – Viklany. Parta se nám táhne cestou, jak z nás komu síly stačí, ale k cíli všichni dojdou, snad oběd nás trochu tlačí! Odpoledne máme výlet s historií století do kláštera památného a zázraky proslulého v Mariánském Týnci, kde se duše potěší. Na tom místě pod kopulí energie vyvěrá, tlačíme se, chceme vědět, co to s námi udělá. Nejen že nás obklopila vůkol krása obnovená, dokonalý výklad podala nám průvodkyně, drobná, milá žena, vyladěná do zelena. Byl to krásný den, který končí trochu hlučně zpěvem, tancem, večírkem! A ty vtipy, jen to břinká, slzy smíchem stékají nám, to nám dala zase zabrat – jako vždycky Jiřinka.

Středa je tu coby dup. Na programu zdravověda, pak požáry se řeší, zvědavost se odbýt nedá, otázky se stále vrší. Odpověď chce každý znát, jak si zdraví, život i majetek zachovat. Odpoledne cesta krajem, krásné lesy, louky, pastviny, provází nás všude kolem. Zámek Manětín je před námi. Jeho vyrovnaná krása oko potěší. Líbil se nám také moc po cestě malebný koutek nad údolím, zdobí sochy a chaloupky beze změny dobu celou, nejmenší z evropských měst Rabštejn nad Střelou.

Čtvrtek poslušně zabojujeme s vědou: zločin a trest, provoz na silnici, chodec versus automobil a cyklista co si to po chodníku maže. Jeden mluví přes druhého, jako v úlu plném včel, každý chce svůj názor sdělit, pod palbou je školitel. Odpoledne žádné bene, nejdřív Bečov navštívíme, Maura ostatky v zlaté schráně, tento skvost na vlastní oči uvidíme. Potom vzhůru na lázeňskou kůru do Mariánek. Kolonáda fontána pějí Ódu na radost – souhra hudby s proudem vod.

Pátek loučíme se a dojmů máme víc než dost, domů si je odvážíme. Neotvírat, nevpouštět, nenaletět, neriskovat, na cestách se rozhlížet!!! Teď alarmem se vybavíme a kdo si troufne? Uvidíme! Končíme však, smutek stranou a díky těm, kdo nám pomáhá a chrání, kdo prevencí zlu jeho pikle maří. Jen tak dál a přejeme Vám ať se daří. A tak Žihle zdravíme a těšíme se někdy nashledanou.

Poděkování občanky Z.P. – strážníkům OŘ MP Praha 3 ze dne 3. října 2015

Vážený pane řediteli, ráda bych poděkovala strážníkům městské policie (bohužel jsem se nezeptala na jejich jména), kteří měli službu 3.10.2015 na Dnu domácích mazlíčků Prahy 3 a pomohli nám k navrácení mobilu a kabelky, které jsme ztratili na Parukářce. Byli velmi ochotní a příjemní. Děkujeme.

Poděkování FZŠ – strážníkům oddělení prevence, OŘ MP Praha 5 a útvaru psovodů ze dne 4. října 2015

Vážený pane řediteli, dne 30.9. t.r. uskutečnili strážníci z odboru prevence vedení panem Petrem Liškou, strážníci jízdní skupiny z OŘ MP Praha 5 a psovodi MP ukázku  své činnosti pro děti předškolního věku v areálu FZŠ Trávníčkova 1744, Praha 13. Tato ukázka činností MP hl. m. Praha se setkala s velkým ohlasem nejenom u dětí, kterým byla určena, ale i rodičů a pedagogického doprovodu. Vím, že připravit a realizovat takovouto činnost vyžaduje značnou přípravu a při vytíženosti strážníků i čas, který by jinak trávili při plnění služebních úkolů. Proto Vás touto cestou žádám, zda byste jim všem mohl vyjádřit poděkování a ocenit je, neboť tuto ukázku pro naši FZŠ k naší velké spokojenosti prováděli již třikrát. Věřím, že i v budoucnu  budou naše žádosti k provedení podobných ukázek realizovány kladně. Děkuji a jsem s pozdravem.

Poděkování občana J.S. – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 5. října 2015

Vážený pane řediteli, dovoluji si  Vás oslovit jménem Spolku pro ochranu přírodní rezervace a hradu Krašova. Při vyhodnocení letošní sezóny bylo konstatováno, že tato sezóna byla pro náš spolek velmi zdařilá, a to také proto, že již po několikáté je výborná spolupráce mezi naším spolkem a Městskou policií Praha, kdy se její členové podílejí na zdárném průběhu Dětského dne, který každoročně pořádáme. Z naší strany pak umožňujeme ubytování na hradě dětem a vedoucím, v době pořádání Vašich letních dětských táborů. Tuto spolupráci hodnotíme velmi kladně a chci Vás požádat, zda by ji bylo možno zachovat i do budoucna. Děkuji Vám.

Poděkování občanky P.P. – strážníkovi OŘ MP Praha 6 ze dne 5. října 2015

Dobrý den, chtěla bych touto cestou vyjádřit obrovský dík strážníku Karlu Bryndovi, služební číslo 1464, který 1.10.2015 pomohl mému otci panu P.J. Tatínkovi je 71 let a v tento den se mu na rušné křižovatce Vypich porouchalo auto Honda CRV. Nejen, že strážník Brynda zastavil rušnou křižovatku, ale pomohl tatínkovi toto auto odtlačit do bezpečné boční ulice. Při tomto odtahu otci uklouzla noha a spadl pod auto, nebýt pana Bryndy, asi by skončil v nemocnici. Ještě jednou děkuji za příkladnou pomoc a ráda bych se touto cestou přimluvila za ocenění jeho zásahu. Děkuji.

Poděkování občanky Ing. L.C. s rodinou – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 6. října 2015

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat a ocenit Vaše kolegy z obvodního oddělení Městské policie v Horních Počernicích, kteří dne 2. 10. 2015 v dopoledních hodinách pomohli při hledání našeho psího mazlíčka Berryho. U kolegů, kteří měli na svých uniformách č. 3351 a č. 2572 bych vyzdvihla především profesionalitu, příjemné vystupování a ocenila jejich maximální snahu pomoci. Ztrátu psa jsem nahlásila příslušníkovi městské policie přímo v terénu, na parkovišti. Ten si vše zapsal, včetně jména a popisu hledaného, jeho charakterových vlastností a mého telefonního čísla s příslibem, že pokud utečence identifikují, zajistí ho a budou mě informovat. J Po několika hodinách, kdy naše celá rodina prohledávala ulice Prahy 9, volali Vaši kolegové, že Berryho viděli u školy ve Stoliňské ulici. Bohužel, než jsme se dostavili, pes zmizel. Za pomoci strážníků byl ale Berry během chvíle vystopován a šťastně vrácen domů. Vážený pane řediteli, nebyla to první dobrá zkušenost s prací strážníků z Obvodního oddělení v Horních Počernicích, proto mi dovolte touto formou jim poděkovat za jejich práci a zároveň nám všem popřát, aby ve Vašich řadách pracovalo takových lidí co nejvíce. S přáním krásného dne.

Poděkování Dopravního podniku HMP a.s. – strážníkovi OŘ MP Praha 5 ze dne 8. října 2015

Vážený pane řediteli, rád bych touto cestou vyjádřil poděkování Městské policii hl. m. Prahy 5, zejména strážníku na motohlídce sl. č. 1861, který ihned po svém příchodu k Nemocnici Na Homolce, začal operativně koordinovat dopravu, vzhledem k plnému parkovišti. Přivoláním posil tak všichni strážníci profesionálně zajistili a zabránili osobním automobilům k vytvářením druhé řady, které bránily bezpečnému a plynulému provozu, zejména pak otáčení autobusů v obratišti pro linky 167 a 168. Řidičům tak alespoň na nějakou dobu zpříjemnili den.

Poděkování občanky E.P. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 8. října 2015

Dobrý den pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat za poskytnutí pomoci a zavolání záchranky pro mou matku, která zkolabovala dne 14. 9. 2015 na ulici Kolbenova před Lidlem. Vaši strážníci pan Tomáš Dvořák č. 3272 a strážník Karolína Lišková č. 2332 jeli zrovna okolo a ihned se o vše postarali, zavolali záchranku, ohlídali její osobní věci a hlavně mne informovali o tom, co se stalo a kam byla matka odvezena. Nejvíce mě však potěšilo, když zavolali asi 2 hodiny po této události a zeptali se na zdravotní stav mé matky. Myslím, že toto už nebyla jejich povinnost, ale že se ukázala lidskost a zájem a právem na ně můžete být hrdí. Ještě jednou moc děkuji.

Poděkování občanky I.B. - strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 12. října 2015

Rádi bychom touto cestou poděkovali paní policistce Květoslavě Hrabolové a panu policistovi Liboru Pleslovi za obětavý, vstřícný přístup ve věci odchodu našeho syna ze školy domů, kdy byl při této cestě obtěžován nezletilou osobou, což mu způsobovalo psychické a fyzické trauma. Velký podíl na šťastném dořešení případu má policistka Květoslava Hrabolová, která přistupovala k celému případu velmi svědomitě, do detailů se mnou a synem řešila jednotlivé kroky, čekala na syna před školou, doprovázela ho domů … aj. S velkým potěšením musíme konstatovat, že si vážíme práce Vašich policistů, kteří plní s velkým nasazením ono příslovečné pomáhat a chránit. Děkujeme, že jsme je mohli poznat a spolupracovat s nimi. S poděkováním a úctou.

Poděkování občana J.K. – strážníkovi OŘ MP Praha 11 ze dne 14. října 2015

Vážená městská policie, dne 23. července 2015 cca v 10.15 jsem po vystoupení z autobusu č. 135 ve stanici Jarníkova, směrem na Jeleny, upadl a zůstal ležet v bezvědomí. K mému štěstí jel okolo městský policista, který mi dal první pomoc a přivolal mi RZ. Tímto činem mi pravděpodobně zachránil život. Tímto mu od srdce moc děkuji a přeji mu do dalších let mnoho osobních i pracovních úspěchů. Jeho jméno nevím a pevně věřím, že se ve Vašich záznamech najde. Píši Vám až nyní, protože jsem byl hospitalizován v nemocnici a pak 2 měsíce v pracovní neschopnosti. Ještě jednou mu moc děkuji a městské policii přeji hodně úspěchů a dobrých skutků. Jsem s pozdravem.

Poděkování občana JUDr. M.K. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 15. října 2015

Vážený pane řediteli, chtěl bych Vaším prostřednictvím poděkovat strážníkům MěP, kteří v pátek 25. září 2015 v 19:30 – 20 hodin řešili na můj podnět špatné parkování v ulici Stupická. Strážníci se ve vypjaté situaci chovali naprosto profesionálně a dostalo se nám poučení, jak správně parkovat v této kratičké uličce do budoucna. Já, jako oznamovatel, jsem se s provinilcem rozešel v dobrém a věřím, že díky postupu Vašich lidí (tříčlenná hlídka) nebudeme pomoc příště potřebovat, za tu minulou však ještě jednou upřímně děkuji.

Poděkování občanky B.R. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 16. října 2015

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám a Vašim kolegům, vedoucímu okrskové služebny p. P. Vyskočilovi a p. K. Nossovi, poděkovala jménem svým i některých občanů Prahy 6, sídliště Dědina /byla jsem o to požádána/ za příkladný a lidský přístup a pravidelnou kontrolu zde na sídlišti. Jmenovaní se snaží zmírnit problémy spojené s bezdomovci a dalšími individui, se kterými řeší mnohdy obtížné situace. Zaměřují se na veřejný pořádek, zjišťují příčinu znečišťování veřejných prostranství na sídlišti a zajišťují jejich odstranění, řeší společenské problémy. Často jsou osloveni staršími občany o poskytnutí pomoci a vždy reagují s pochopením. Dalším řešením je parkování aut, aj. Dovoluji si Vám přeposlat pozvánku a zdvořile Vás žádám o zajištění účasti p. P. Vyskočila a p. K. Nosse, kteří by byli přínosem pro další velmi dobrou a hlavně operativní spolupráci.

Poděkování občana J.Š. – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 18. října 2015

Dobrý den, chtěl bych poděkovat hlídce z Vaší stanice, která dne 14.10.2015 cca kolem poledne, viděla v ulici Lešského vozidlo se staženým zadním okýnkem a jelikož pršelo, tak do vozidla pršelo také. Vozidlo zabezpečili igelitovou taškou, ať do něj neprší a začali shánět majitele, ať si přijde auto zabezpečit. Policisté podle držáku SPZ zavolali do autobazaru a autobazar mne kontaktoval, že se mám dostavit k vozidlu, že mám stažené okénko. Ihned jsem tedy vyrazil z práce a hlídka čekala u vozidla na můj příjezd. Tímto bych chtěl velice poděkovat za profesionální přístup hlídky a znemožnění případných škod na vozidle či dokonce odcizení vozidla. Děkuji, s pozdravem.

Poděkování MČ Praha 4 – strážníkům  oddělení prevence MP, útvaru psovodů a jízdní skupině OŘ MP Praha 11 ze dne  19. října 2015

Vážený pane řediteli, dne 15.10.2015  Městská část Praha 4 realizovala první ročník  prezentace složek Integrovaného záchranného systému. I přestože nám počasí příliš nepřálo, akce byla velice úspěšná. Veřejnost či děti déšť neodradil a účast byla velmi dobrá. Celý průběh akce je zdokumentován a fotky lze stáhnout z úschovny na adrese: http://ww.uschovna.cz/zasilka/GL7N2C3JY7AUXT5M-L49/ Pro rok 2016 jsou stanoveny dva termíny pro prezentaci složek ISZ: 21.4.20169.00 až 16.00 hod. a 15.9.20169.00 hod. až 16.00 hod. Místem konání je opětovně park Na Pankráci. Prosím o rezervaci tohoto termínu pro MČ Praha 4 a zajištění účasti dotčených pracovníků.Velice rád bych se na těchto akcích jako radní, který má ve své kompetenci bezpečnost, setkal i se zástupci jednotlivých ústředních orgánů složek IZS. Přeji Vám příjemné prožití konce letošního roku a úspěšný rok příští. Těším se na příjemnou spolupráci i setkání v roce 2016. S úctou.

Poděkování občana M.G. – strážníkovi hlídkového útvaru skupina taxi ze dne 19. října 2015

Vážený pane vedoucí, dovoluji si Vás touto cestou oslovit, neboť bych velice rád vyjádřil hluboké poděkování Vašemu útvaru, resp. hlídkovému oddělení taxislužby a v rámci něho zejména pak strážníku Ctiradu Babůrkovi za velikou ochotu a nasazení, se kterými jsem se u něj setkal při hledání pomoci, a to zcela jistě nad rámec jeho pracovních povinností. Strážník Ctirad Babůrek, který se mne velice aktivně ujal na základě Vaší výborné spolupráce s oddělením taxislužby odboru dopravních agend Magistrátu hl. m. Prahy, zcela bez váhání a s maximální profesionalitou přistoupil k řešení domnělé ztráty mé kabely s důležitou dokumentací v některém z vozů taxislužby, ačkoliv jsem nebyl schopen podat žádné bližší informace a jakkoliv mu jeho pomoc ulehčit. Na základě této zkušenosti jsem nucen vyzdvihnout jeho osobní nasazení, s nímž se mi věnoval, stejně jako pochopení poté, co daná kabela byla nalezena. Vážený pane vedoucí, bylo pro mne velikým potěšením a zároveň úlevou, že se mi dostalo takové pomoci a výtečného zacházení, přičemž mi nezbývá než chválit Vaši práci všude, kde budu mít příležitost. Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s ostatními odvádíte skvělou práci, a rád bych alespoň tímto způsobem projevil vděčnost za sebe i ostatní, kterým pomáháte podobně každý den, byť si to bohužel mnohdy neuvědomují. Je mi jasné, jak náročná je každodenní mravenčí práce nejen Vašeho útvaru, ale celé městské policie, a přál bych si, aby Vám tento dopis připomněl nakolik si práce Vás všech lidé váží. S pozdravem a úctou.

Poděkování občanky E.M. – strážnici OŘ MP Praha 1 ze dne 19. října 2015

Vážený pane řediteli, dovolte, abych Vás informovala o skutečnosti, která se mi přihodila 14.10. t.r. a týká se i Vašich zaměstnanců, kterým bych tímto vyjádřila své poděkování. Při jízdě tramvají jsem ztratila jednu ze dvou kabel a ztrátu jsem zjistila až v obchodě, kde jsem měla platit. V kabele jsem měla všechno – brýle, mobil, klíče, OP, řidičák, opencard, peníze atd. Jsem už stará /75 let/ a při zjištění ztráty jsem málem dostala infarkt při pomyšlení co mě čeká /výměna zámku, koupě mobilu, brýlí, běhání po úřadech atd./. Rychle jsem spěchala domů /manžel měl naštěstí klíče od bytu/, abych zajistila výměnu zámku než nás někdo navštíví. Jaké však bylo moje překvapení, když před domem stála moje dcera se zprávou, že prý jsem ztratila kabelu v tramvaji a nachází se u Městské policie v Lovecké. V tramvaji shodou okolností jela pozorná zaměstnankyně MP paní Taťána Brindzáková, jež dceři tuto výbornou zprávu telefonicky sdělila. Velmi oceňuji její lidský přístup a profesionalitu, kterou při následných tel. hovorech  s dcerou projevila. Jsem jí velmi vděčna, že celá záležitost dobře dopadla. Neměla jsem možnost s ní osobně mluvit, protože byla ve službě, ale i ostatní pracovníci služebny byli velmi vstřícní a ochotní. Děkuji Vám, že máte takové zaměstnance a jsem s pozdravem.

Poděkování občanky M.V. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 20. října 2015

Vážený pane řediteli, ráda bych touto formou poděkovala strážníkům číslo služebního průkazu: 3351 a číslo služebního průkazu: 2572 (panu Vopáleckému a panu Kotrlovi), kteří svou profesionální prací a lidským přístupem vyřešili pro mne neřešitelnou situaci. Dne 17.10.2015 můj vážně nemocný přítel ve věku 84 let, s váhou 130 kg, nezvládl motoriku a upadl. Bohužel jsem nebyla schopna tuto situaci řešit vlastními silami a požádala jsem o pomoc na lince 156. Pomoc přispěchala velice brzo a vše bylo vyřešeno v klidu a přátelské atmosféře. Pracuji dlouhá léta ve státní správě a vím, jak je práce s lidmi velice náročná. Výše uvedení strážníci svou prací přispívají k dobrému jménu Městské policie. Za jejich práci si zaslouží minimálně poděkování, ale dle mého názoru i povýšení a finanční odměnu. S pozdravem.

Poděkování ředitele Hvězdárny a planetária HMP, p.o. – strážníkům OŘ MP Praha 7 ze dne 20. října 2015

Vážený pane řediteli, chtěl jsem Vám napsat, ale předběhl jste mne. Především bych Vám i Vašim strážníkům chtěl poděkovat za vyřešení našeho problému. Podle mých informací již několik dnů nedošlo ke zmiňovaným excesům. Nedělám si iluze, že je tento stav trvalý, a proto bychom uvítali občasné namátkové kontroly ze strany městské policie. Jedině jak je možné poslat osobám postiženým bezdomovectvím jasný vzkaz, že Planetárium pro ně není vhodné místo. Ještě jednou Vám, pane řediteli, děkuji za pomoc při řešení tohoto problému. Jmenovitě bych chtěl poděkovat také okrskáři panu Martinu Peteráčovi, který se řešení problému věnoval skutečně s příkladným nasazením a samozřejmě dalším hlídkujícím strážníkům. S pozdravem.

Poděkování Úřadu MČ Praha 21 – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 20. října 2015

Dobrý den. Vážená paní ředitelko, dovolte mi, abych poděkovala strážníkům MP HMP. Jedná se o jejich pomoc při zvláštním užívání komunikace Staroklánovické při opravě povrchu, při hlídání dodržování osazení dočasného dopravního značení. Za tuto pomoc rovněž velmi děkují rezidenti a stavební firma. Zůstávám s pozdravem.

Poděkování občana M. – strážníkovi OŘ MP Praha 13 ze dne 23. října 2015

Prosím o předání nadřízenému policisty č. 1663, že mi dne 15.10.2015 našel moje auto, které jsem zaparkoval u metra Luka a po lékařském zákroku mi nebylo dobře a nemohl jsem ho najít. Tímto bych chtěl zároveň ještě jednou poděkovat.

Poděkování občana B. – strážníkům z OŘ MP Praha 10 ze dne 23. října 2015

Dobrý den, obracím se na Vás s poděkováním Vaší hlídce ze dne 23.8.2015. Tato hlídka zasahovala při opětovném rušení nočního klidu v ulici Aubrechtové. Pamatuji si, že to byl muž a žena, ale ta dvojice byla sehraná. První domluva nevyšla a partaj z Ukrajiny si dělala, co chtěla dál. Po zavolání přišli podruhé, po jejich profesionální domluvě a hlavně již výstraze, rušení nočního klidu přestalo. Nečekal jsem, že policie je schopna takto dobře reagovat a konat a touto cestou chci poděkovat dané dvojici, která svojí profesionalitou vzbuzuje u občanů oprávněnou důvěru, že se mohou na městskou policii opravdu spolehnout. Děkuji.

Poděkování občanů Z.A. a S.D. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 23. října 2015

Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali strážníkům Prahy 10, kteří donesli ztracené doklady p. S.D. na ulici Počernická 23. 10 2015. Bohužel zapomněli jsme se zeptat na jména. A tak děkujeme neznámému nálezci dokladů. Byli jsme velice příjemně překvapeni úrovní, profesionalitou a lidským přístupem Policie. Přejeme jim mnoho úspěchů v další jejich práci a hodně zdraví. S přáním pěkného dne.

Poděkování občanky M.P. – strážníkovi OŘ MP Praha 4 ze dne 26. října 2015

Dne 29.6.2015 jsem upadla a již jsem se nezvedla. V jedné ruce vodítko a pejska a v druhé ruce tašku. Lezla jsem po kolenou a nohu tahala za sebou. Nikdo mi nepomohl. V této bezmoci a ve věku 69 let jsem byla bezradná. Takto jsem se dostala k Táborské ulici. Tam dohlížel na přechod strážník, který přispěchal a pomohl. I manželku zapojil do pomoci mému psu. Jsem mu vděčná a budu do konce života. Je to vzácný člověk. Neznám jeho jméno, ale služební číslo je 1093. Prosím poděkujte mu za pomoc, kterou pomohl v pravou dobu. Moc Vám děkuji a přeji Vám hodně těchto lidí.

Poděkování Magistrátu hl. m. Prahy – strážníkům OŘ MP Prahy 6 ze dne 26. října 2015

Vážený pane řediteli, policisté Vašeho obvodu spolupracovali v rámci výše uvedeného projektu, během kterého bylo horolezeckou technikou postupně uvolněno a následně odvezeno 300 m³ kamene z narušených skalních bloků v soutěsce Džbán v Divoké Šárce, které hrozily samovolným zřícením. Během prací bylo nutno soutěsku uzavřít pro veřejnost. Městská policie nám vždy vyšla vstříc a po dobu pěti týdnů zajistila hlídky policistů u vstupů do soutěsky přesně podle našich požadavků a za každého počasí. Vaše spolupráce významně urychlila průběh prací, neboť díky pečlivosti hlídek měli pracovníci dodavatelské firmy jistotu, že se v soutěsce nepohybuje nikdo nepovolaný. Prosíme Vás, abyste vyslovil naše poděkování Vaší zástupkyni Bc. Renátě Krupkové a všem policistům, kteří se hlídek v Divoké Šárce účastnili. S pozdravem.

Poděkování občanky Bc. K. R. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 27. října 2015

Dobrý den, minulý týden jsem se setkala se dvěma městskými policisty (se služebními čísly 1789 a 2931), byli nejen velmi vstřícní a příjemní, navíc mi poskytli potřebné informace a pomohli mi v nepříjemné situaci nad rámec svých povinností. Přála bych nám všem, aby každé setkání s městskými policisty bylo takto příjemné a poučné, děkuji ještě jednou pánové, bylo mi potěšením! S pozdravem.

Poděkování občana K.S. – strážníkům OŘ MP Praha 5 ze dne 27. října 2015

Dobrý den. Chci touto cestou poděkovat strážníkům Městské policie Praha služ. č. 2547 a 3098 ze služebny Radotín nebo Zbraslav. V noci z pátku 23.10. na sobotu 24.10. t.r. došlo na mém pozemku k pokusu odcizení klokanů, které chovám. V důsledku toho mi jeden z  klokanů zmizel. Až v sobotních večerních hodinách jsem zjistil, že se klokan volně pohybuje u Lipenské tržnice. Vaši zmínění kolegové mi velmi ochotně a opravdu šikovně pomohli klokana odchytit holýma rukama (což je ve volné přírodě v podstatě nemožné). Současně, prosím, poděkujte mým jménem i paní nebo slečně operační z noci 24.10., které (jak jsem z radiové komunikace pochopil) na celé věci záleželo a z úspěšného odchytu klokana měla upřímnou radost. A také, prosím, poděkujte strážníkovi Věře Pilíkové ze služebny na Zbraslavi, na kterou jsem se v této věci ráno 24.10. telefonicky obrátil a která, i když byla mimo službu, byla také velmi ochotná a radila mi, jak ve věci postupovat. Ještě jednou děkuji.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)