Poděkování občanky K.H.  – strážníkům OŘ MP Praha 12 ze dne 1. dubna 2015

Vážení! Chtěla bych tímto poděkovat dvěma mladým strážníkům, kteří mi pomohli s nemocným manželem. Upadl na zem a  nemohl vstát. V okolí v tu dobu nebylo žádného siláka. Volala jsem tedy sanitu, kde mne odmítli a poradili, abych zavolala Vás. Tak jsem učinila a během několika minut přijeli dva hoši a manžela uložili na lůžko. Stačila jsem si jen poznamenat jejich čísla na uniformě, neb neřekli svá jména. Ještě jednou děkuji za pomoc č. 2920 a č. 2840. S pozdravem.

Poděkování ÚMČ Praha 6 – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 1. dubna 2015

Dobrý den, moc Vám děkuji za vstřícnost. Všichni strážníci, kteří nám asistovali při obou akcích byli skvělí. Přeji hezký den a doufám, že podobné akce se už nebudou často opakovat.

Poděkování občanky H.P. – strážníkům OŘ MP Praha 14 ze dne 1. dubna 2015

Dobrý den, na Vašich webových stránkách jsem našla pouze odkaz na podání stížnosti. Věřím, že k Vám touto cestou mohu poslat také poděkování Vašim pracovníkům, a to jak operátorům, tak hlídce, kteří mi včera večer pomohli s řešením problému způsobeného větrem spadlou vjezdovou bránou k domu. Na všech úrovních – operační důstojník, pak operátor 156 a vzápětí pravděpodobně operátor pro Prahu 14 i vyslaná hlídka – jsem se setkala s milou vstřícností a rychlým řešením. Moc tedy všem děkuji.

Poděkování ZŠ Mgr. K.V. - strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 1. dubna 2015

Vážený pane řediteli, vážená paní starostko, dnes proběhla v naší škole Kladská akce MP Praha 2 - Pletení pomlázek. Pět městských strážníků se po celé dopoledne věnovalo 110 žákům našich 3. a 4. tříd. Jejich nadšení pro věc a zejména přátelský přístup k dětem byly zárukou toho nejkrásnějšího dopoledne před velikonočními prázdninami. Jsem moc ráda, že jsme tímto aktivním způsobem mohli našim dětem přiblížit tradice českých velikonočních svátků. Po dlouholetých zkušenostech naší skvělé spolupráce s MP mohu říci, že tyto akce zlepšují vztah a přístup dětí k policii. Naši žáci již nemají zábrany při jakémkoliv nebezpečí volat sami ihned městskou nebo státní policii. To jsme si již několikrát ověřili. Srdečně děkuji a přeji krásné velikonoční svátky.

Poděkování občana PhDr. B.R. – strážnici OŘ MP Praha 6 ze dne 1. dubna 2015

Dobrý den. v pondělí 23.3. v odpoledních hodinách jsem byl svědkem vážné dopravní nehody Když se strážníkům něco nepodaří, je to ihned středem kritiky, ale že ve Vašich řadách pracují i tací strážníci, co nejsou lhostejni pomoci druhým i když momentálně nemají na sobě uniformu, to se ví málo. Přímo ve chvíli nehody procházela okolo drobná žena s blond vlasy, ani na minutu nezaváhala a začala za pomoci několika kolem jdoucích , které organizovala, pomáhat zraněným. Než se okolní přihlížející vzpamatovali a musím přiznat, že i já stál v šoku z toho,jak nehoda vypadala hrozivě,tato žena položila zraněnou mladou dívku, která

viditelně ztrácela vědomí a byla pravděpodobně v šoku, na trávník do stabilizované polohy a poskytla jí první pomoc. Za pomoci muže, kterého oslovila, komunikovali zřejmě se záchranou službou a hlídali zdravotní stav zraněné. Přitom ještě zjišťovala stav zraněného mladíka z multikáry(druhý účastník nehody), kterého přikázala posadit poblíž zraněné.

Po předání zraněných záchranářům, jen chvíli mluvila s policisty, kteří přijeli na místo a pak odešla.Neznám jméno té ženy, ale její tvář ano. Vídám ji v Dejvicích, samozřejmě v uniformě, nelze přehlédnout. Mám dobrý pocit, že za naše daně máme okolo sebe lidi. kteří pomohli na správném místě.

Poděkování Prezidenta PIM – strážníkům OŘ MP Praha 1, 2, 5 a 7 ze dne 1. dubna 2015

Milí partneři RunCzech běžecké ligy a příznivci zdravého životního stylu, v sobotu 28. března jsme úvodním závodem RunCzech běžecké ligy, Sportisimo l/2Maratonem Praha, společně odstartovali letošní běžeckou sezónu. Dovolte, abychom Vám upřímně poděkovali za podporu, nadšení a zejména za spolupráci při organizaci tohoto závodu, který je také díky vám oceněn nejvyšší zlatou známkou kvality, jež uděluje Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Jste základní součástí naší běžecké rodiny a my jsme velmi rádi, že s vámi můžeme náš běžecký příběh sdílet! V příloze Vám posíláme seznam možností, jak si lze připomenout všechny okamžiky sobotního závodu. I tento rok jsme připravili několik novinek a jsme přesvědčeni, že se Vám budou líbit. Již nyní Vás zveme na start nejbližší akce, kterou je Volkswagen Maratónský víkend - třídenní program soutěžních i nesoutěžních běhů pro každého, jehož vyvrcholením je závod Volkswagen Maratón Praha v neděli 3. května 2015 od 9:00. Prosíme Vás, abyste si tento čas zanesli do svých kalendářů. V následujících dnech Vám zašleme podrobné informace. Přejeme Vám příjemné běžecké jaro!

Poděkování  Managera Senior PIM Prague – strážníkům městské policie ze dne 2. dubna 2015

Vážený pane náměstku, dovolte mi, abych Vám a Vašim kolegům upřímně poděkoval za pomoc a podporu, kterou jste nám poskytli při pořádání největšího běžeckého závodu v české republice, Sportisimo ½Maratonu Praha. I díky Vám se nám podařilo zorganizovat závod světové úrovně oceněný nejvyšší známou kvality od Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Sedmnáctý ročník Sportisimo 1/2Maratonu Praha byl velkolepou sportovní podívanou, které se zúčastnilo dvanáct a půl tisíce běžců 81 národností světa v čele nejlepšími světovými vytrvalci. Další tisíce diváků se sešly na náměstí Jana Palacha a podél celé trati, aby běžce podpořily, užily si běžecký svátek v ulicích Prahy a vytvořily nezapomenutelnou atmosféru. O tom, že se letošní Sportisimo 1/2Maraton Praha vydařil, svědčí nesčetná poděkování od běžců a diváků v cíli závodu i po jejich skončení. Jejich slova chvály bychom Vám rádi touto cestou tlumočili, neboť nepatří jen nám, organizátorům, ale bez rozdílu také Vám, kteří nám pomáháte celou akci uskutečnit. Věříme, že na naši úspěšnou spolupráci navážeme i v příštím roce při organizaci osmnáctého ročníku Sportisimo1/2Maratonu Praha. Zároveň bychom Vás tímto rádi pozvali na jednadvacátý ročník tradičního Volkswagen Maratonu Praha, který startuje již za měsíc, v neděli 3. května. Za celý RunCzech tým Vám děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Poděkování místopředsedy KČT – strážníkům oddělení prevence ze dne 1. dubna 2015

Vážení pane řediteli, v sobotu 21. března jsme pochodem „Za jarním sluníčkem" zahájili novou turistickou sezonu 2015 - 2016 v Praze. Jedním z nových partnerů 14. ročníku Prahou turistickou je Městská policie hlavního města Prahy. Tato spolupráce s oddělením prevence je zaměřena na celoroční podporu doprovodného programu Razítko měsíce a prezentaci preventivních aktivit na celodenní turistické a kulturní akci „Piknik v botanické" v neděli 21. června 2015 v Botanické zahradě v Tróji. Vážený pane řediteli, dovolte mi abych Vám poděkoval za účast vašich příslušníků Kristýny Kormaňákové, Patricie Šampalíkové a Oldřicha Jurčíka na pochodu Za jarním Sluníčkem. Jejich přítomnost a informace, které tam poskytli účastníkům pochodu, byli velice kladně hodnoceny především staršími pochodníky. Věřím, že se s vašimi příslušníky z oddělení prevence setkáme nejen v červnu na Pikniku v Botanické, ale také na dalších společných akcích KČT oblast Praha a Městské policie.

Poděkování ÚMČ Praha 10 – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 8. dubna 2015

Dobrý den pane řediteli, opět bych chtěla touto cestou poděkovat za součinnost, kterou jste nám poskytli při noční kontrole loterií a jiných podobných her na území MČ Praha 10 dne 31.3.2015. Především Vašim strážníkům sl. čísla 1358 a 2101, jejichž pomoc byla opravdu přínosem při této noční akci. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den.

Poděkování předsedy představenstva HC Sparta Praha a výkon. ředitele Sportovní holding Praha – strážníkům městské policie ze dne 9. dubna 2015

Vážený pane řediteli, přijměte, prosím, náš upřímný dík za Vaši skvělou podporu v průběhu sezóny 2014/2015. věříme, že jste si užili ročník, ve kterém Sparta došla do semifinále Tipsport extraligy a její série s Hradcem Králové a Třincem patřily k ozdobám letošního play off. Jsme rádi, že jsme mohli dobré jméno Sparty a jejich partnerů prezentovat i na mezinárodní scéně, když jsme jako jediný český klub dokázali postoupit do play off prvního ročníku Champions Hockey League. Doufáme, že Vám tato sezona přinesla hodně krásných, nejen hokejových zážitků. Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát Sparta angažovala i mimo hokej, a to prostřednictvím tradičních akcí „Sparta vzdává hold“ či „Sparťanská krev“, a šla tak příkladem celému hokejovému hnutí v ČR. Věříme, že stejně, jako naši hráči bok po boku bojovali v letošním play off, budeme i my bok po boku společně pokračovat ve spolupráci a těšíme se, že společně vykročíme i do příštího ročníku pravou nohou. Se srdečným poděkováním

Poděkování vedoucí odd. protokolu MHMP – strážníkům OŘ MP Praha  1 ze dne 10. dubna 2015

Milí kolegové, děkuji vám za skvělou spolupráci na včerejším setkání paní primátorky s knížetem Albertem II. Monackým. Myslím, že všechno dopadlo na jedničku. Těším se na další spolupráci a přeji hezký víkend.

Poděkování občana Z.T. – strážníkům OŘ MP Praha 5 ze dne 10. dubna 2015

Dobrý den, chtěl bych poděkovat dvěma strážnicím MP Prahy 5 za jejich profesionální a velmi vstřícný přístup. I když to nebylo jejich povinností, velmi mně pomohly a ušetřily mi mnoho starostí.. Jednalo se o strážnice s č. 3330 a 2802 a vše se odehrálo v okolí Zbraslavi. Díky jejich ochotě kredit městské policie v mých očích zas o něco vzrostl. Touto cestou jim ještě jednou velmi děkuji. S pozdravem.

Poděkování občanky M.V. – OŘ MP Praha 14 ze dne 14. dubna 2015

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou vyjádřit své poděkování za příkladný, vstřícný a lidský přístup strážníkovi se služebním průkazem č. 1153  Karlu Nedošínskému a jeho kolegovi, pokud jsem zaznamenala správně jméno – Igoru Majerovi, kteří projevili v sobotu 11.4.2015 v odpoledních hodinách při asistenci poblíž stanice metra Černý most, kde pomáhali mé tchýni (též M. V.), osmdesátileté paní, na kterou přišla náhlá slabost. Velmi si vážím jejich profesionality a zároveň vlídnosti, díky které jsme zvládli danou situaci, jak nejlépe bylo možné a maminku si v pořádku odvezli domů. S pozdravem.

Poděkování občana J.P. strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 14. dubna 2015

Dobrý den pane řediteli, moc bych chtěl poděkovat strážníkům bučovického okrsku při Úřadu MČ Praha 13 za mimořádnou ochotu při zjišťování majitele nalezených klíčů od bytu v Praze 5 Sluneční náměstí. Okrskáři si dali tu práci, že zjišťovali majitele klíčů u výrobce fy. Steinbach, aby zjistili,ke kterému bytu dané klíče náleží. Ztratil jsem je cca před měsícem a byl jsem opravdu mile překvapen, když jsem po příchodu domů nalezl lísteček s oznámením, že si mám klíče vyzvednout na Obvodním ředitelství MP na Praze 13. Kopii mého poděkování zasílám tak panu Davidovi Vodrážkovi, starostovi MČ Prahy 13. ještě jednou moc děkuji a jsem s pozdravem.

Poděkování občanky N.O. – strážníkovi OŘ MP Praha 7 ze dne 15. dubna 2015

Dobrý večer! Nerada Vás obtěžuji, nejsem si jista, zda-li píšu na příslušný e-mail.Chtěla bych touto cestou MOC poděkovat strážníkovi, kterého jsme včera 13. 4. 2015 kolem druhé hodiny odpoledne potkali na autobusové zastávce Nádraží Holešovice. Vysoký, velmi pohledný, věk kolem 40ti, mírně prošedivělý.Tamní bezdomovci nám totiž ukradli psa, který byl přivázaný u zastávky. Během našeho hledání jsme já a můj přítel pana policistu potkali na autobusové zastávce směr Trója. Byli jsme oba trochu hysteričtí, v doprovodu bláznivého bezdomovce a dost jsme se báli, co s námi bude - potažmo co se stalo s naším psem, kterého nám vzal bezdomovcův kumpán. Pan strážník byl velmi ochotný, milý a hlavně KLIDNÝ. Jel s námi autobusem a pomohl nám psa najít, bylo to dost komplikované, protože ten pes těm bezdomovcům utekl, vyplašený naskočil do autobusu ze kterého jsme my vystoupili a sám pokračoval v cestě - následně vyběhl z busu na další zastávce, no blázinec. Strážník obvolával dopravní podniky a získal potřebné informace... Díky němu a náhodnému muži, co nás vzal autem směrem, co navigoval tento pan policista, jsme psa našli. Ve víru vítání jsme si najednou uvědomili, že jsme na místě sami. Cizinec i strážce zákona zmizeli a my jsme nestihli ani poděkovat! Jako by se nám to vše jen zdálo... DĚKUJEME! Bez Vás by byl náš pes už kdo ví kde... Mějte se krásně

Poděkování občana K.K. _ strážníkovi OŘ MP Praha 2 ze dne 16. dubna 2015

Rád bych vyzdvihl práci jednoho strážníka městské policie. Dne 16.4.2015 přibližně v půl deváté ráno, jsem byl svědkem pro mě velice ojedinělé a zajímavé situace. Na přechodu pro chodce, přes ulici Legerova, na náměstí I.P.Pavlova, jeden ze strážníků napomenul jednoho z kuřáků za odhození nedopalku a přiměl jej ke sběru a následnému vyhození do odpadkového koše, který byl poblíž. Již delší dobu se zamýšlím nad problémem kuřácké části našich spoluobčanů a jejich neohleduplnosti a nezodpovědnosti. Zároveň bezmoci těmto lidem a tomuto chování čelit, vzdorovat a případně postihovat. A to i případech kuřáků na zastávkách městské hromadné dopravy. Dnes je to poprvé, kdy jsem viděl příslušníka policie jak řeší tuto situaci. Ode dneška vím, že strážníci tuto činnost opravdu vykonávají a že znečišťování veřejného prostoru lze „zastavit“, případně i postihovat a věřte mi, že z toho mám velkou radost. J V současné době, kdy se setkávám spíče s kritikou, je toto určitě pozitivní zpětná vazba a jsem přesvědčen, že by se měla dostat ke správným očím a uším. Budu doufat, že tím alespoň malou měrou přispěji k době, kdy se nebudu „bát“ nadechnout při čekání na zastávce, kdy se na zemi nebudou povalovat nedopalky a budeme tu žít jako civilizovaní lidé. Těším se na setkání s dalším takovým strážníkem a rád bych tímto vyjádřil podporu při řešení přestupků tohoto typu. Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého svátečního dne

Poděkování občana O.P. – strážníkům OŘ MP Praha 5 ze dne 16. dubna 2015

Vážení ředitelé městské a státní policie hlavního města Prahy,

Vážení ředitelé městské i státní policie na Praze 5, 

v pondělí dne 13.4.2015 proběhla dosti vážná potyčka mezi skupinkou 5 - 6 bezdomovců na pražském Andělu v Praze 5, v ulici Nádražní, na lavičce u tramvajové zastávky Anděl směr Sídliště Barrandov, před pobočkou Air Bank. Dotyčné osoby byly viditelně pod vlivem alkoholu, možná i jiných látek; krom hlasitého pokřikování na ostatní osoby, dělání nepořádku, se vzájemně mezi sebou postrkovaly, nadávaly a praly až do té situace, kdy jeden z nich druhé strčil do prostoru tramvajového kolejiště a nebýt rychlé situace řidiče právě projíždějící tramvaje, mohl se na místě řešit smrtelný úraz přejetí tramvají. Proto jsme s kolegy - řidiči tramvají, zavolali na tísňové linky 156 a 158 (v čase cca 13.42 hod.) s prosbou o poslání hlídek na místo, aby zde vyřešily dotyčné osoby. S kolegy jsme čekali, že hlídky nebudou nadšené nutností řešit tyto existence, a budou mít na starosti jiné případy a tyto existence budou ponechány bez řešení, mile nás překvapilo, že během necelých 5 minut od zavolání přijela jak hlídka státní, tak i hlídka městské policie, cca minutu po sobě (jejich identifikační označení píšu na závěr dopisu). Hlídky okamžitě dotyčné osoby uklidnily, vypadalo to, že je i zkontrolovaly zda nejsou v evidenci policie a vysvětlily jim proč je přijely řešit, co dělají nebo udělali špatně. Následně je příslušníci státní policie nechali dejchnout na zjištění alkoholu v krvi, vypadalo to, ale že toho dotyční nejsou schopni s úspěšným výsledkem toto provést. Proto obě motorizované dvoučlenné hlídky posílené o dvoučlennou pěší hlídku vyčkaly na místě do příjezdu vozidla MP pro odvoz  těchto osob, kam je společnými silami naložily a odvezly. Během tohoto zásahu stačila pěší hlídka MP ještě vyřešit jakousi rozepři matky s malým dítětem přímo v prostoru zastávky tramvaje a následně ještě asistovat jiné pěší hlídce MP před vchodem do vestibulu metra Anděl. Přístup všech zasahujících byl z mého pohledu naprosto profesionální, obdivuji jejich vytrvalost a odolnost s jakou dokázali řešit tyto osoby i jejich přístup k dané situaci. Vážení ředitelé, moc Vás prosím zda by jste mohli dotyčným policistům a strážníkům poděkovat, případně je ocenit za jejich profesionální práci, jsou to opravdu profesionálové na svým místě. Rád bych tímto dopisem zasílaný emailem PODĚKOVAL všem zasahujícím policistům a strážníkům, a oceňuji jejich práci a přístup. Na závěr bych rád poprosil zda by se hlídky státní i městské policie v této lokalitě mohly častěji vyskytovat a být k těmto osobám nekompromisní, přeci jen není příjemné na tyto osoby se koukat, a už vůbec ne, když obcházejí a žebrají o peníze na alkohol nebo cigarety, nebo když jej popíjejí v prostoru celého Anděla, nejen na lavičkách, ale i celé pěší zóně. Při potkávání těchto osob se člověk přeci jen necítí dosti bezpečně. Proto ještě jednou děkuji operátorům na tísňových linkách 156 a 158, které hlídky informovali a poslali, tak i hlídkám že skutečně, naprosto profesionálně, efektivně a nekompromisně zasáhly. DĚKUJI VÁM. Zasahující hlídky: Městská policie: číslo vozu na zadním skle 132, RZ: 2AC-30-05, číslo odznaku jednoho člena posádky = 1838;  číslo odznaku jednoho člena pěší hlídky = 2777; vozidlo pro odvoz dotyčných osob měla na zadním skle označení 08, RZ jsem si bohužel nestihl zapsat, stejně jako čísla odznaků druhých členů motorizované i pěší hlídky. Státní policie: RZ 9A1-69-13, policisté číslo (snad jsem je opsal dobře) 313666 + 311674. MOC VÁM DĚKUJI PÁNOVÉ. S přáním pěkného dne.

Poděkování občanky Mgr. H.H. strážníkům prevence ze dne 17. dubna 2015

Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala Vašemu zaměstnanci p.Pikanovi a jeho spolupracovníkům za pravidelné besedy s dětmi v nemocnici FNKV, které pro nás připravují každý měsíc. Pro děti je vždy tato akce velmi zajímavá, a zároveň je příjemným zpestřením v nemocničním prostředí. V příloze zasíláme aktuální fotografie. Děkujeme.

Poděkování občanky R.J.– strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 18. dubna 2015

Dobrý den, ráda bych poděkovala strážníkům MP (služební čísla: 3422 a 2902), kteří měli službu na přechodu pro chodce v ulici Resslova dne17. dubna 2015 po osmé hodině ráno. Jela jsem k lékaři s dcerou, která má zlomenou nohu a chodí o berlích. V ulici Resslova jsem zjistila, že mám píchlé kolo u auta. Pár metrů ode mne stáli strážníci MP a já si dovolila je požádat o pomoc při výměně kola. Pánové byli velice milí a ochotní a kolo mi vyměnili. Možná se někomu může zdát, že výměna kola u auta je banalita, ale když je člověku přes padesát a má velké bolesti lokte pravé ruky a k tomu spěchá k lékaři s někým, do chodí dočasně o berlích, tak výměna kola banalita není. Je to velký problém zvlášť, když mám auto, kde je rezerva upevněna pod autem a ne v kufru. Ve světle těchto skutečností jsou pro mne pánové (služební čísla 3422 a 2902) opravdovými hrdiny. Děkuji za pomoc a těmto mladým strážníkům přeji všechno dobré.

Poděkování PČR Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování – strážníkům kontrolního oddělení ze dne 21. dubna 2015

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych touto cestou vyjádřil srdečné poděkování Vašemu podřízenému Mgr. M.F. a jeho spolupracovníkům za znamenitou spolupráci, kterou odvádějí v rámci pomoci při objasňování závažné trestné činnosti. Také chci využít příležitosti a vyzvednout důležitost a význam naší spolupráce, neboť náš odbor řeší nejzávažnější trestné činy zaměřené proti životu a zdraví. V přípravném trestním řízení je zejména při prověřování trestné činnosti a zjišťování pachatelů trestných činů zapotřebí určitý stupeň utajení, aby se pachatelé nedozvěděli, že jsou policií podezříváni a prověřováni. V této fázi trestního řízení se můžeme plně spolehnout na Vaše podřízené, se kterými spolupracujeme zejména při zajišťování nezúčastněných osob v rámci výslechu svědků, rekognic, figurantů anebo další pomoci. Za celou dobu našeho trestního řízení se nestalo, že by informace o probíhajícím trestním řízení unikly na veřejnost, což se bohužel nestávalo před naší spoluprací. Musím vyzdvihnout nejenom profesionální přístup Vašich podřízených, ale i jejich ochotu a trpělivost, se kterou spolupracují s naším odborem. Ačkoliv jsou na našem odboru řešeny případy, které nemají šťastný konec, neboť následky trestných činů vražd jsou nezvratné a  nelze je napravit, musím napsat, že se těším na další naši spolupráci. Děkuji a přeji Vám i Vašim spolupracovníkům mnoho pracovních úspěchů.

Poděkování občana Ing. B. Č. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 21. dubna 2015

Dobrý večer, chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat strážníkům, kteří mi včera před osmou večerní pomohli dostat se (a své kolo) ze zavřeného areálu oddechového parku Patnáctka u vodní nádrže Hostivař. Po vyčerpání všech dostupných možností jsem usoudil, že jediná možnost je požádat o pomoc městskou policii. V obavách o to, jestli nebudu hlídku „otravovat“ se mi dostalo ochotné a příjemné pomoci, při které navíc strážníci museli riskovat zranění. Děkuji jim a celému osazenstvu oddělení MP P15 za proaktivní řešení, byl jsem velmi příjemně překvapen.

Poděkování G.Š. – strážníkovi OŘ MP Praha 13 ze dne 22. dubna 2015

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděovat za pomoc, kterou mi poskytl člen MP služ. Č. 2726 dne 21.4.2015 v ranních hodinách v ulici V Hůrkách. Pan 2726 jednal velmi obětavě a dalece nad rámec svých služebních povinností. Jeho pomoci si velmi cením, za daných okolností není takový přístup běžný. S přáním pěkného dne

Poděkování občanky D.K. – strážníkům OŘ MP Praha 9 ze dne 23. dubna 2015

Dobrý den. Dne 15.4 si moje 91 letá teta paní M.H., Praha 9 si zabouchla klíče v bytě i přes snahu sousedů se byt nepodařilo otevřít a tak mi napsali,že teta přespí u kamarádky. Náhradní klíče jsem poslala tetě po policistce Markétě Fišarové. Strážníci Zíta a Řezníček, kteří předali tetě klíče a vzhledem k jejímu věku jí doprovodili k jejímu bytu zjistili, že je poškozený zámek a nelze byt otevřít. Nenechali ji bez pomoci a zajistili zámečníka , který byt otevřel, bohužel to trvalo několik hodin, než se teta dostala domů. Jsem moc ráda, že se strážníci zachovali tak ohleduplně a nenechali tetu bez pomoci na ulici a po celou dobu než se dostala domů, byli s ní. Pro ni to byla bezvýchodná a neřešitelná situace. Teta jim mockrát děkuje, že na ni byli hodní a pomohli ji a k tomu se připojuji i já. Všem moc děkujeme za pomoc.

Poděkování občanky PhDr. H.S. – strážníkovi OŘ MP Praha 10 ze dne 27.4.2015

Vážený pane řediteli, ráda bych Vašim prostřednictvím vyjádřila velké poděkování strážníkovi MP se služebním číslem 3000, o němž se mi na policii podařilo snad správně zjistit, že se jmenuje Josef Machar a je zaměstnán u Místního oddělení poliie se sídlem Počernická 634/95, Praha 10. Pan Machar, který si všiml, že ve dveřích mého vozu zůstaly zapomenuté klíče, si zjistil mou adresu a byl tak laskav, že mě vyhledal a klíče mi osobně přinesl domů na mou adresu, čímž mě ušetřil všech problémů spojených s případným odcizením vozu. Tento pan strážník je v mém případě prvním příslušníkem zdejší městské policie (jejíž hlavní činnost, jak pravidelně vídám, spočívá v bleskurychlém odtahování vozidel občanů, kterým se kvůli katastrofálnímu nedostatku parkovacích míst nepodařilo správně zaparkovat), který mě přesvědčil, že proklamované policejní heslo „Pomáhat a chránit" není jen prázdná fráze. Ještě jednou mu proto touto cestou upřímně děkuji.

Poděkování MP Odolená Voda – strážníkům oddělení prevence ze dne 27.4.2015

Vážený pane řediteli, dne 22.04.2015 proběhla přednáška nejen pro seniory na téma „Šmejdi“, kterou prezentovalo Vaše Oddělení prevence, s Vaším souhlasem. Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za Vaši vstřícnost a stejně tak Vašim strážnicím z Oddělení prevence, pod vedením paní Mgr. Radky vetešníkové a paní Lenky Hofmanové, DiS, za velmi poutavý a profesionální výklad. Myslím, že téma všechny zúčastněné seniory zaujalo, během přednášky se naši senioři zapojili i do diskuze s přednášejícími a vznášeli různé dotazy, na které se jim dostalo profesionálních odpovědí. Je to známka toho, že se našim občanům výklad líbil a jistě si z přednášky odnesli velmi hodně poznatků, informací a poučení, jak se v tomto světě bránit negativním jevům společnosti. Přednášky se zúčastnila i starostka města Odolená Voda, která si se zájmem celý blok přednášky vyslechla a taktéž závěrem vyjádřila poděkování za poutavý a přínosný výklad přednášejícím. Velice si vážím Vaší vstřícnosti a pevně věřím, že budeme moci v budoucnu spolupráci s Vámi dále rozvíjet ku prospěchu občanů Odolené Vody a případně uspořádat další přednášku, vedenou Oddělením prevence MP hl. m. Prahy.

Poděkování starosty MČ Praha 13 – strážníkům OŘ MP Prahy 13, útvaru psovodů a oddělení prevence ze dne 27. 4. 2015

Vážená paní vedoucí, rád bych Vám poděkoval za účast příslušníků Městské policie hl. m. Prahy – oddělení prevence a prezentaci na akci „Bezpečná 13 aneb Bezpečnost zajištěna 2015“, která se uskutečnila dne 16. dubna 2015 v Praze 13 – Stodůlkách na Slunečním náměstí, kde příslušníci městské policie předvedli svou akceschopnost a připravenost. Jsem si vědom, že bez Vaší pomoci bychom nemohli tuto akci tak kvalitně realizovat.

Poděkování M.V. – ZŠ Praha 2 strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 27. dubna 2015

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám poděkoval za uskutečnění preventivního programu „Integrovaný záchranný systém na ZŠ“, který proběhl minulý týden v naší škole. Všech 8 stanovišť znamenalo pro žáky obohacení ve znalostech a dovednostech v oblasti ochrany vlastního i cizího života a  zdraví. Naše škola je pravidelným účastníkem preventivních programů, které nabízí MP Praha. Všechny programy, včetně posledního, které jsme doposud absolvovali, byly zvládnuté naprosto profesionálně a strážníci, kteří programy lektorují, mají velmi pěkný přístup k žákům. Při všech akcích je pro nás klíčová spolupráce s p. Petrem Glogarem, který programy koordinuje.

Poděkování starosty městyse Brodek u Přerova – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 28.4.2015

Vážený pane řediteli, tímto bych Vám rád poděkoval za poskytnutí strážníků Městské policie Praha 1 na 6. ročníku Dne s integrovaným záchranným systémem, konaným dne 18.4.2015 v Brodku u Přerova. Největším lákadlem pro diváky byla bezesporu ukázka vozového parku a techniky Městské policie hl. m. Praha. Ukázka  výcviku sebeobrany v podání Vašich strážníků byla nejen velmi dobře technicky zvládnutá, ale i její pojetí formou scének bylo vtipné a děti zaujalo. Chtěl bych tímto vyzvednout vysokou profesionalitu a vstřícnost strážníků k dětem, kde bylo znát, že je práce s dětmi velmi těší a setkání s nimi berou jako hru a ne jako přidělenou práci. Byli bychom rádi, kdybychom s Vašimi strážníky mohli spolupracovat i v dalších ročnících IZS. Ještě jednou Vám děkuji a prosím o vyřízení mého poděkování i strážníkům, kteří se této akce účastnili.

Poděkování ZŠ Žehušice – stážníkům útvaru psovodů ze dne 30. dubna 2015

Vážený pane řediteli, jménem svým, pedagogů a žáků naší školy bych chtěla poděkovat za práci Vašich pracovníků komisaře Josefa Tesárka, vrchního inspektora Michala Sitteho, inspektora Libora Tomáška, inspektora Lukáše Maška, kteří v rámci „Dnů bezpečnosti" na naší škole předvedli ukázky své náročné práce. Žáci celé školy se zájmem sledovali zajímavé komentované výstupy, práci cvičených psů. Žáci si pak mohli vyzkoušet pozici figurantů. Vaši kolegové byli zahrnuti otázkami, na které dokázali vždy trefně a s vtipem odpovědět. Škola si Vaší práce nesmírně váží a osobní příklad zúčastněných našim žákům nejen ukázal zajímavé a odpovědné povolání, ale i důležitost a odpovědnost Vaší práce. Zvláště bych chtěla poděkovat komisaři Josefu Tesárkovi, který celou akci připravil po domluvě s třídní učitelkou svého syna.Doufám, že jsme se nesetkali naposledy a budeme velmi rádi, když naše spolupráce bude pokračovat.

Poděkování občanky K.Ř. – strážníkům OŘ MP Praha 3 ze dne 30. dubna 2015

Dne 16.4.2015 jsem se zúčastnila tradiční Velké jarní cyklojízdy z Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Letos se v místě sešlo přes pět tisíc účastníků výše uvedené události. Odjezd takovéhoto množství lidí na kolech byl tudíž doprovázen zmatkem zejména v individuální automobilové dopravě (IAD), kde bylo zejména potřeba, aby řidiči jedoucí Mánesovou ulicí neodbočovali vpravo do masy lidí a aby z téhož důvodu nebylo možné odbočit z Vinohradské ul do ul. Slavíkovi, která zůstala pro IAD průjezdnou jen v jednom směru. V nastalém mumraji tísnících se cyklistů i IAD se po čase zjevili dva strážníci MP, kteří se rázně a profesionálně chopili řízení křižovatek. Během okamžiku všechno jelo jak na drátkách.Nešlo nenapsat si jejich čísla. Jsou to strážníci se sl. č.: 2209, 3126. Prosím touto formou o jejich pochvalu. Byli opravdu velice iniciativní a schopní. Děkuji.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)