Poděkování občana P.L. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 1. března 2017

Vážený pane řediteli, velmi rád bych touto cestou poděkoval strážníkům z Vaší služebny. Dne 24. 2. 2017 v odpoledních hodinách se nám zaběhla fenka boxera. Celý podvečer jsem ji marně hledal po Vršovicích. Když už jsem ztratil naději a vracel se domů, zavolali nám Vaši kolegové, že Agátku našli na Čechově náměstí, je v pořádku a můžeme si ji vyzvednout na Vaší služebně. Okamžitě jsme se pro ni celí šťastní vydali. Ztráta naší Agátky by byla pro nás obrovská tragédie. Je to člen rodiny.J Chtěl jsem předat Vašim kolegům menší finanční odměnu nebo řekněme nálezné, ale strážník to rezolutně odmítl. Prosím, vyřiďte jim tedy alespoň náš velký dík. Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci. S pozdravem.

Poděkování občanky Ing. V. H. – strážníkovi OŘ MP Praha 4 ze dne 1. března 2017

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat Vašemu mladému pracovníkovi panu Štěrbovi. V pátek dne 10. 2. 2017 se nám ztratil pes, který utekl ze zahrady. Pan Štěrba, v pondělí 13. 2. 2017, poté, co psa uviděl na ulici Malešická, mne nejen zkontaktoval, ale navíc se mnou ještě ve svém volném čase běhal hodinu po lese a parku v Malešicích, až se nám psa podařilo společně skutečně najít. Vypisovali jsme za jeho nalezení finanční odměnu, kterou jsem chtěla panu Štěrbovi předat, on ji však odmítl s tím, že je městský policista a že to pokládá za svoji povinnost. Ráda bych touto cestou panu Štěrbovi ještě jednou poděkovala a Vás bych chtěla požádat, abyste našel nějakou vhodnou možnost, jak ho odměnit nebo alespoň pochválit, protože tento mladý muž dělá skutečně čest svému zaměstnání. S pozdravem.

Poděkování občana M.K. – strážníkům hlídkového útvaru MP ze dne 2. března 2017

Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat Vašim strážníkům, kteří mi v týdnu pomáhali, když mi přestalo jet auto na náměstí  I. P. Pavlova, na tom nejblbějším místě, v tu nejhorší možnou dobu. Jejich přístup, klid a pomoc byla příkladná a i jejich chování mi pomohlo uklidnit se a vše vyřešit. Moc děkuji, prosím o pochválení. Neznám jména a jen vím, že hlídkový útvar, služebna Na Bojišti 5, Praha 2 a služební čísla policistů 1949, 1242 a 1357. Ještě jednou děkuji jim i celé MP za pomoc. Hezký den.

Poděkování občana P.B. – strážníkovi OŘ MP Praha 5 ze dne 2. března 2017

Dobrý den, pane řediteli, chtěl bych pochválit okrskáře z Jinonic a Stodůlek, který dělá svoji práci velice výborně a má velice výborné vztahy s obyvateli místních Jinonic a Stodůlek a také by byla zároveň škoda pro všechny obyvatele Jinonic a Stodůlek, kdyby došlo k tomu, že byste strážníka s osobním číslem 3110 přemístili z Jinonic a Stodůlek na jiný okrsek. Bude to mít velmi špatný vliv na obyvatele Stodůlek a Jinonic. Děkuji předem za Vaši odpověď. S pozdravem.

Poděkování Magistrátu hl. m. Prahy – oddělení odpadů – strážníkovi Úseku výkonu služby MP ze dne 2. března 2017

Vážený pane řediteli, ve věci zajištění nové služby týkající se spolupráce s MP Praha jsme zřízením sběrného místa reagovali na Váš požadavek ze září 2016. Tímto bych chtěl poděkovat za konstruktivní jednání a spolupráci s Bc. Hyžíkem z Úseku výkonu služby a pevně věřím, že spolupráce mezi Městem, MP Praha a spol. SUEZ, provozovatelem sběrného místa, bude přínosná a pro Vaši činnost efektivní. Dále bych se chtěl omluvit, že jsme po uzavření smlouvy nekontaktovali v této věci Vaše tiskové oddělení, čímž jsme Vás při dotazu TV Praha ohledně nové služby, dostali do nepříjemné pozice. S pozdravem.

Poděkování občanky M.J. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 5. března 2017

Vážený pane řediteli, ráda bych jménem celé naší rodiny poděkovala hlídce strážníků, kteří nám velmi pomohli v nelehké rodinné situaci. Není nutné, abych zabíhala do všech podrobností, ale díky tomu, že zvolili nejen vysoce profesionální, ale i velice lidský a osobní přístup k řešení problému s mým 14letým synovcem, jsme celou situaci nakonec zvládli tak, aby nezůstaly šrámy na duši jak našemu puberťákovi, tak i nám. Prosím o předání poděkování strážníkům, kteří v sobotu 4. 3. 2017 okolo 23:00 hodiny přijeli a poskytnutou krizovou intervencí předali stabilizovaného synovce zdravotníkům záchranné služby. Jsem ráda, že jsem práci strážníků městské policie mohla poznat také z jiné strany a nejen z té represivní. Ještě jednou velice děkuji. S pozdravem.

Poděkování občana J.V. – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 5. března 2017

Vážený pane řediteli, dovolte mi velice poděkovat za pomoc Vašich policistů, paní se služebním číslem 1667 a pán s číslem 2747, v pátek 3. března tohoto roku. V ranních hodinách jsme s kolegy zaparkovali dvěma auty v ulici Hvězdova v Praze 4 naproti obchodnímu centru Arkády Pankrác, kde jsme měli několik pracovních zakázek. Po příchodu zpět na parkoviště jsme však zjistili, že náš a další vozy zablokoval bezohledný řidič Octavie, aniž by zanechal za předním sklem, byť jediný vzkaz či telefonní číslo, abychom jej mohli při odjezdu kontaktovat. Telefonicky jsem požádal dispečink na číslo 156, byl jsem přepojen na Prahu 4. Obratem přijela hlídka městské policie, a to shora jmenovaná paní s kolegou, ihned zjistili majitele blokujícího vozu a začali jej hledat dle sdělených údajů v okolí nákupního centra. Netrvalo dlouho a mohli jsme s kolegy odjet na další zakázku tak, abychom nemuseli řešit neshody zaviněné zpožděním. Děkuji Vám a prosím o vyřízení díků Vašim vstřícným, pohotovým a sympatickým policistům. S přátelským pozdravem.

Poděkování místopředsedy správní rady Nadace Charty 77 – řediteli OŘ MP Praha 1, vedoucí oddělení prevence MP a strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 6. března 2017

Vážený pane Stejskale, rád bych Vám jménem svým a jménem Nadace Charty 77 poděkoval za zajištění doprovodu čtyřmi koňmi jízdní skupiny a účast pěších hlídek a autohlídek v rámci včerejšího průvodu spojeného s převozem zvonu Václav z Hradčanského náměstí do Kostela sv. Havla. Velmi děkuji, že jste Vy sám byl osobně na místě a všechny zúčastněné členy bezpečnostních složek jste si koordinoval. Jména většiny z nich nám zůstanou neznámá, ale věříme, že naše díky se dostanou až k nim. Pokud je to možné, rád bych Vaším prostřednictvím poděkoval jmenovitě paní Mgr. Radce Vetešníkové, vedoucí odboru prevence  MP hl. m. Prahy a také panu podporučíkovi Královi z dopravní policie, který byl včera také na místě. Oceňujeme profesionalitu všech Vašich zaměstnanců, kteří skvěle fungovali jako celek se zaměstnanci NH Kladruby nad Labem a Hřebčince Tlumačov. Ještě jednou díky, protože jste nám velmi pomohli s hladkým průběhem celého průvodu. S pozdravem.

Poděkování občana P.R. – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 13. března 2016

Před pár minutami jsem byl svědkem velmi profesionálního a klidného zásahu dvou Vašich kolegů (bohužel jsem vše viděl z balkonu prvního patra, takže nemohu jména či čísla identifikovat), kteří přijeli služebním vozem MP a na počátku ulice Na Příkopě hned u Václavského náměstí se snažili uklidnit a rozptýlit skupinu čtyř zřejmě bezdomovců v podnapilém stavu, kteří se tu během poledne na lavičkách rozvalovali (spolu se psem), nepůsobili dvakrát vábným dojmem a jeden dokonce sprostě pokřikoval na procházející ženy. Příslušníci zcela v klidu, aniž se nechali vyprovokovat, aniž sami na sebe nějak upozorňovali a rušili režim pěší zóny, velmi slušně požádali, aby se hlouček přesunul mimo tuto frekventovanou část, na sprosté výpady nereagovali a byli důslední. Děkuji, že pomáháte, že se staráte, abychom se v Praze cítili dobře.

Poděkování občanky MUDr. I.T.B. – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 14. března 2017

Vážení, chtěla bych moc poděkovat za pomoc tří Vašich mladých policistů, kteří asistovali záchrance po těžkém úrazu mého manžela v sobotu 11.3.2017 kolem 20.30 hodin v Praze 4 – Michle. Pomohli s přemístěním na neurochirurgické pracoviště ve FNKV. Nevím ani jména, protože situace byla dramatická a já v šoku. Vnímala jsem ale nejen jejich fyzickou pomoc, ale i vlídnost a empatii, které (především u mladých lidí) vůbec nejsou běžné. Kéž máte takových lidí co nejvíc. Moc děkuji.

Poděkování občanky D.M. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 15. března 2017

Dobrý den, ráda bych poděkovala za skvělou práci, velmi milý, přátelský a hlavně profesionální přístup třem městským policistům. Jejich čísla jsou 1988, 3325, 2915. Byli ochotní, starostliví, pečliví a můj problém ve velmi krátké době skvěle vyřešili. Ještě jednou moc děkuji. S pozdravem.

Poděkování občanky J.T. – strážníkovi OŘ MP Praha 7 ze dne 20. března 2017

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat – pan strážník s č. 2220 mi včera ochotně, rychle a s přehledem pomohl, když jsem přes hodinu a půl čekala na ulici s vnoučkem na zámečníka (zabouchnuté dveře), kterému bohužel operátor firmy řekl úplně špatné číslo domu než jsem nahlásila. Váš kolega se spojil s PČR, kde mi prvotně poskytli informaci o telefonním čísle, následně i s těmi zámečníky a během necelých 10ti minut už jsme byli doma. Ještě jednou moc děkuji i za vnoučka a jsem moc ráda, že pomoc občanům funguje. S pozdravem.

Poděkování ředitele HZS hl. m. Prahy – řediteli MP HMP a útvaru psovodů ze dne 20. března 2017

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám poděkoval za uvolnění Vašeho příslušníka pana Matěje Bartošíka pro nasazení na mezinárodní cvičení MODEX v Estonsku. Matěj Bartošík přispíval svou odborností, zkušeností a ochotou k řádnému průběhu cvičení a svým disciplinovaným chováním skvěle reprezentoval Českou republiku. Touto cestou bych Vás chtěl požádat o předání mého upřímného poděkování. S přátelským pozdravem.

Poděkování občana L.R. – strážníkovi OŘ MP Praha 1 ze dne 24. března 2017

Dobrý den, jmenuji se L.R. a studuji 6. ročník medicíny v Olomouci. Dnes jsem na internetu trefil na video MikeJePan, ve kterém je natočen konflikt s MP Praha. Moc nevím, na koho se obrátit, ale chtěl bych vyjádřit podporu a obdiv za trpělivost mladému panu strážníkovi, který je v tomto videu. Jeho osobní číslo, které jsem byl schopný přečíst je 2766. Myslíte, že by bylo možné, aby se mu tento mail dostal osobně? Chtěl bych mu poděkovat za jeho přístup a také za to, že se nenechal rozhodit. Přeji mnoho trpělivosti a ještě jednou bych chtěl vyjádřit můj obdiv za to, jak pan strážník dokázal udržet nervy na uzdě. Děkuji za odpověď, s přáním hezkého víkendu.

Poděkování občanky M.S.T. – strážníkovi OŘ MP Praha 6 ze dne 24. března 2017

Vážený pane řediteli, toto je snad podruhé v životě, kdy mám nepřekonatelnou potřebu jít a vyhledat si kontaktní údaje nadřízeného, abych mu sdělila, jak výborné má spolupracovníky a jak jsem jako občan vděčná za jejich existenci. Včera jsem měla to štěstí se setkat s panem Naimanem (číslo 1049) a chtěla bych alespoň takto vyjádřit radost a chválu nad jeho profesionalitou, ale hlavně laskavostí a lidským přístupem, který mi často u strážníků chybí. Pana Naimana jsem oslovila zrovna, když mi vypisoval pokutu za nedovolené parkování na chodníku, za což jsem si ji samozřejmě zasloužila, Co mě ale nadchlo, byl přístup pana strážníka, který nejenže nemoralizoval, nenadával nebo nevystupoval arogantně – naopak jde o velmi milého a laskavého člověka, který mi problém vysvětlil, přidal i pochopení pro situace, které na daném místě s parkováním opakovaně nastávají (a kéž by je Praha 6 řešila) a ač mi pokutu za přestupek dát musel, ráda jsem ji zaplatila a do budoucna jsem poučena. V průběhu všeho toho papírování a vypisování se přišla jiná starší paní zeptat, jestli parkuje v pořádku a pan Najman ji vysvětlil, podrobně a s trpělivostí, a věřím, že i ona byla z jeho vystupování nadšená (práce se seniory už vyžaduje pokročilé mezilidské schopnosti). V dnešní době je opravdu málo lidí, kteří se na  druhé nepovyšují, když mají tu možnost a nemstí se na druhých za to, že mají nevděčnou práci a většina lidí je na ně protivná. Pan Naiman přistupuje k lidem s pochopením a úctou, která je při jeho údělu obdivuhodná (mám možnost to pozorovat každé ráno, když jedeme kolem metra Petřiny s dětmi do školy a on tam „řídí“ s kolegou provoz). Chtěla bych Vám, pane řediteli, pogratulovat k tak skvělému kolegovi a popřát, ať se Vám do budoucna podaří „vychovat“ více takto laskavých strážníků. S přáním hezkého dne.

Poděkování občanky Z.G. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 26. března 2017

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala hlídce v Uhříněvsi a strážníkovi z obce Královice, kteří pomohli zvířeti. Při náhodné cestě přes Královice na Černý Most jsem s mými syny dne 26. 3. 2017 zahlédla vyděšenou a zoufalou kočku v ulici Málkova na stromě u cesty ve výšce zhruba 4-5 metrů. Při cestě zpátky, zhruba po hodině a půl, tam kočka ještě byla. Zastavila jsem a syn vylezl na strom a pokoušel se ji sundat, byla však velmi vysoko, mimo jeho dosah a strašlivě vyděšená a syčela. Náhodně projíždějící cyklista nám slíbil, že až pojede z projížďky, dá nám vědět, zda je kočka stále na stromě. Po cca 3 hodinách nám volal, že je stále tam. Zavolala jsem tedy na služebnu do Královic a velice ochotný strážník slíbil, že zajistí, aby na místo přijela hlídka z Uhříněvsi. Hlídka pak nám také volala a společně jsme se snažili určit místo, kde zoufalá kočka visí. Strážník nám později telefonicky sdělil, že ji našli a pokouší se ji sundat, což se jim nakonec všem ve spolupráci a se žebříkem povedlo. Kdo se kdy pokoušel chytit vyděšenou a rozzuřenou kočku, ten ví, že je to jako se utkat s rozzuřeným pytlem žiletek a navíc ve výšce cca 5 metrů se vážně jedná o hrdinský čin. Za to si zaslouží strážník a strážníci z hlídky opravdu pochvalu, navíc byli velmi milí a příjemní. Předpokládám, že je ve Vaší kompetenci je odměnit, snad i finančně. Pochvala je milá, ale diamanty jsou věčné, to už věděl i James Bond. S velkým poděkováním.

Poděkování občana Z.P. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 28. března 2017

Dobrý večer, chci této možnosti využít k poděkování Vašim policistům, kteří přišli v sobotu dne 25. 3., kolem čtvrté hodiny ranní do Jakutské 8 v Praze 10, aby zasáhli při rušení nočního klidu. Obdivoval jsem jejich vytrvalost nejenom vystoupat po svých do čtvrtého patra, neboť výtah nejezdí, ale také jejich verbální postup vůči neústupnému nájemníkovi, který jim odmítal otevřít. S pozdravem.

Poděkování občana V.J. – strážníkovi z OŘ MP Praha 15 ze dne 27. března 2017

Dobrý den, rád bych touto cestou poděkoval strážníkovi z Prahy Křeslic, který mi v pátek 24.3. ochotně pomohl při „cyklonehodě“ … při dvojitém defektu a poruše pumpy. Strážníkovu ochotu velmi oceňuji a díky za včasný návrat domů. S pozdravem.

Poděkování vedoucí Městské knihovny v Praze Krči – strážníkům OŘ MP Praha 4 ze dne 30. března 2017

Dobrý den, dnes 30.3.2017 v odpoledních hodinách se v knihovně udělalo špatně staré paní, která působila zmateně. Záchranku odmítla, volali jsme taxi. V té chvíli nám zrovna spadli z nebe dva strážníci – služební čísla 2272 a 2645, kteří právě prováděli v blízkosti obchůzku, pomohli dovést paní k vozu taxi a výrazně tak urychlili její odvoz domů. Za vysoce profesionální přístup a ochotu pomoci jim patří náš dík, vyřiďte jim, prosím, velkou pochvalu.. Děkuji.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)