Poděkování Klubu seniorů Praha 4 – strážníkům oddělení prevence ze dne 2. ledna 2017

Vážení! Chceme tímto poděkovat za krásné odpoledne zpříjemněné Vaší přednáškou, která se moc líbila. Naši senioři moc chválili a bylo to celkově velmi poučné, o některých věcech jsme neměli ani potuchy. Děkujeme moc a těšíme se v příštím měsíci opět na něco zajímavého, co nám samozřejmě pomůže i prospěje.

Poděkování ZŠ a MŠ Chodov Praha 4 – strážníkům oddělení prevence ze dne 6. února 2017

Dobrý den pane řediteli, dnes 6. 2. 2017 u nás byli v prvních třídách v rámci prevence dopravní výchovy 2 policisté – p. Kolář (1.A) a p. Polomis (1.B.). Chtěly bychom Vám moc poděkovat za jejich výbornou práci, děti byly oběma policisty zaujaté a hezky spolupracovaly. Budeme moc rády, budete-li nadále posílat takové výborné policisty s milým přístupem k dětem. Hezké odpoledne.

Poděkování občanky Mgr. D. B. – strážníkovi OŘ MP Praha 14 ze dne 6. února 2017

Dobrý večer, chtěla bych ocenit velkou pochvalou strážníka, který nám pomohl řešit svízelnou situaci v Horních Počernicích. Stará, téměř hluchá paní (89 let) venčila starého hluchého psa, který jí na procházce utekl. Vzhledem k tomu, že si psa před nedávnem osvojila z útulku na dožití a pes nebyl toulavý typ, který by trefil domů, navíc na ulicích bylo náledí, na  kterém by mohla stařenka upadnout, jsme se snažili okamžitě pomoci. Volala jsem útulek i MP Prahy 14, která pochopila mimořádnost situace a oslovila hlídku. Strážník, jehož jméno bohužel nevíme, měl štěstí a psa odchytl v Bártlově ulici, takže se zakrátko shledal se svou vystresovanou majitelkou a oběma se velice ulevilo. Pochvalu jsme napsali i na facebook Horních Počernic a okolních čtvrtí. Ještě jednou děkujeme všichni i za majitelku psa a jsme rádi, že to tak dobře dopadlo a máme tak skvělé a empatické strážníky.

Poděkování občana A.R. – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 8. února 2017

Dobrý den, dne 8. 2. 2017 jsem kontaktoval městskou policii kvůli nálezu několika injekčních stříkaček v ulici Svobodova na Praze 2 v blízkosti základní školy. Bohužel jsem byl v náhlém spěchu a tedy jsem po patnácti minutách opustil místo nálezu a nemohl dále čekat na příjezd hlídky. Naštěstí po tom, co jsem autem opustil nedaleké parkoviště a projížděl jsem znovu kolem místa nálezu, byla hlídka už na místě a poctivě prohledávala blízké okolí místa nálezu, které jsem nahlásil telefonem, i přes to, že mě tam již nezastihli. Opravdu to na mě udělalo velký dojem a za to bych jim chtěl poděkovat. Za to, že dělají svou práci na jedničku. Nakonec jsem stáhl okýnko a popsal jsem jim přesnou polohu. Strážník, co mě slyšel, mi poděkoval a já jel dál. Děkujeme Vám a ať se daří.

Poděkování občana R. Š. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 13. února 2017

Dobrý den, moc rád bych poděkoval hlídce, která z pátku na sobotu dne z 10. – 11. února 2017, v městské části Dolní Měcholupy, „hlídala“ zcela otevřené auto se staženými okny. A zároveň se jim podařilo mě zkontaktovat, i když to nebylo vůbec jednoduché. Rád bych strážníkům poděkoval za vytrvalost a trpělivost. Spokojený občan městské části Dolní Měcholupy. S pozdravem.

Poděkování občanky J.CH. – strážníkům OŘ MP Praha 15 ze dne 13. února 2017

Vážený pane řediteli, ráda bych touto cestou poděkovala a ocenila práci Vašich strážníků na Praze 15, jmenovitě panu Knapovi a panu Pazlarovi za ukázky policejní sebeobrany pro děti a dospělé, které proběhly u nás v Pesoparku. Celá akce se setkala s velkým úspěchem a budu velmi ráda za možnost další spolupráce. Zároveň bych využila emailu k dalšímu poděkování celé městské policii na Praze 15, která po nepříjemných incidentech krádeží na našem nově vznikajícím sportovně kynologickém areálu Pesopark zintenzivnila četnost průjezdů hlídek v okolí, které se okamžitě projevily mimo jiné i sníženým počtem „černých skládek“ v okolí Podleského rybníka. S pozdravem a přáním hezkého dne.

Poděkování zaměstnance MP Bc. J.P. – řediteli MP ze dne 13. února 2017

Vážený pane řediteli, dnem 1. února 2017 jsem ukončil pracovní neschopnost, která započala ke dni 16. 6. 2016. Můj zdravotní stav po mozkovém infarktu je stabilizovaný, mám předepsané léky, které budu nadále užívat. Nadále budu absolvovat neurologická a kardiologická vyšetření. Věkově (51 let) nepatřím k nejmladším, moji dosavadní pracovní náplní byla služba u PČR (20 let), u ostrahy letiště (18 měsíců) a od roku 2008 u MP. Uplatnění v ozbrojených složkách, kde již nemohu ze zdravotních důvodů pracovat. Bylo by pro mne velmi složité, díky věku a jednostranné odbornosti, hledat práci v nějakých firmách. Proto jsem Vám a dalším Vašim kolegům vděčen za vstřícnost a nabídku administrativního pracovního místa u Městské policie – referent správy majetku. Od 15.2. budu tuto funkci vykonávat. Touto cestou Vám chci poděkovat za nabídku pracovního místa a tím usnadnění mé další životní cesty. Velice si vážím Vašeho lidského přístupu k mé osobě. Přeji Vám mnoho pracovních a životních úspěchů. S pozdravem.

Poděkování občana O.B. – strážníkovi OŘ MP Praha 5 ze dne 14. února 2017

Vážený pane řediteli, touto cestou bych Vám chtěl velice poděkovat za profesionální práci strážníka č. 3264, který v době, kdy můj otec v pondělí 6.2.2017 vyhlašoval pohřešování dědy trpícího Alzheimerovou chorobou na Policii ČR, si v Radotíně všiml jeho nestandardního chování a rozhodl se ho zkontrolovat. Tímto se mu ho podařilo nalézt ještě před vyhlášením pátrání, nebo v nejbližších minutách po vyhlášení. Jsme mu nesmírně vděčni za jeho profesionální a v neposlední řadě lidský přístup, který v dnešní době již bohužel není samozřejmostí. Přeji Městské policii Praha více takových profesionálů, pro které je práce strážníka více, nežli jen zaměstnáním. Přeji Vám i Vašim lidem mnoho pracovních i osobních úspěchů. S pozdravem.

Poděkování jednatele společnosti Europe 3b agency – řediteli MP, strážníkům OŘ MP Praha 1, poříčního útvaru a centrálního operačního střediska ze dne 23. února 2017

Vážený pane radní Hadravo, chtěl bych Vám tímto poděkovat za bezpečnostní součinnost při pořádání pondělní akce, zejména pak spolupráci s městskou policií. Díky Vaší ochotě proběhla akce ve velmi dobré náladě a vše bylo na jedničku. Prosím, předejte mé poděkování všem zúčastněným strážníkům a panu řediteli Šusterovi. Moc děkuji a těším se na další spolupráci.

Poděkování SPŠ Třebešín – strážníkům oddělení prevence MP ze dne 23. února 2017

Vážený pane řediteli, rádi bychom touto formou vyjádřili velké poděkování za naprosto profesionálně odvedenou práci a zároveň lidský přístup Vašich zaměstnanců v rámci preventivního programu MP HMP. Vaši zaměstnanci, lektoři prevence kriminality, skupiny SPJ Oddělení prevence kriminality HMP – pan Jiří Pikan, Ing. Lukáš Líčeník, Bc. Jiří Beran a Mgr. Pavel Daniš jsou odborníky na svém místě. Jejich vystupování, jednání i náplně přednášek byly vynikající. Toto tvrzení lze dokladovat již nyní i z pozitivních ohlasů našich žáků, kteří vnímali naléhavost a význam probíraných témat.  U starších ročníků jednoznačně zvítězily besedy na téma dopravních nehod. Za dobu společně strávených dní jsme se stali téměř kolegy v té rovině, že nám učitelům i Vám preventistům MP HMP – jde o stejnou věc. Navíc pohled odborníků „zvenku“ je i pro naši práci klíčový a rozhodně velmi užitečný a dá se říci – i motivační pro další práci i seberozvoj. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme mnoho úspěchů ve Vaší náročné profesi.

Poděkování občana Mgr. A.P. – strážníkům OŘ MP Praha 10 ze dne 27. února 2017

Chci poděkovat strážníkům, že se zaměřili na kontrolu a postihování špatného parkování v přilehlých ulicích ke Káranské, zejména pak v ulici Bydžovského, kde parkování aut v zákazu zastavení a zabírání chodníku velmi komplikuje cestu rodičů s dětmi a kočárky při cestě do MŠ Troilova. Doufám, že v těchto aktivitách budou i nadále pokračovat, abychom s dětmi či kočárky nebyli nuceni kličkovat mezi auty či jezdit po silnici, protože se prostě mezi ploty a zaparkovanými vozy nevejdeme. Ještě jednou děkuji a přeji poklidný průběh služby.

Poděkování Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 28. února 2017

Vážený pane řediteli, rádi bychom Vám poděkovali jménem Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan za pomoc Vašich kolegů z Městské policie Praha 1, pod vedením pana Miroslava Stejskala, při zajištění Masopustního průvodu i souvisejících akcí, jako bylo i poskytnutí zázemí pro masopustní masky v rámci Masopustního veselí dne 25. února 2017. Velmi si vážíme spolupráce s městskou policií a věříme, že do budoucna bude asistovat při všech akcích, tak jako je doposud. S pozdravem.

Názor občana J.M. – na strážníky OŘ MP Praha 1 ze dne 27. února 2017

Chvályhodné, že jste těm poslancům, kteří se dopustili přestupkového jednání, nasadili botičky (tedy prostředek znemožňující odjezd vozidla). Konečně někdo ukázal, že poslanci a senátoři by se neměli schovávat za svoji imunitu. Zákon by měl být pro všechny stejně platný, bez ohledu na funkci.

Poděkování předsedy Komise pro obchod a služby MČ Praha 1 – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 27. února 2017

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám poděkoval jménem Komise pro obchod a služby Rady MČ Praha 1 za Váš vstřícný přístup při řešení „deštníkové činnosti“ v lokalitě Staroměstské nám. V úctě.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)