tisen ikonaPOMOC!
Jsem v tísňové situaci

  odtah ikona        Vyhledávání

Vyhledávání odtažených vozidel

preobjednani ikonaPřestupky

Změna termínu, nezaplacené pokuty

najdi okrskare ikonaVáš strážník
Najdi svého okrskáře

chci se stat straznikem ikonaNábor
Nábor nových uchazečů

titulka dren 2017Spolupráce Městské policie hlavního města Prahy s Českým národním registrem dárců kostní dřeně začala na podzim roku 2013. Od té doby vstoupilo do registru 151 strážníků, z toho 21 dnešních nováčků.

 

Každým rokem onemocní v naší zemi stovky lidí vážnými nemocemi kostní dřeně a uzlin. Často bývá jejich poslední šancí na záchranu transplantace kostní dřeně. S ohledem na předpoklad dobré zdravotní kondice jsou strážníci vhodnými potencionálními dárci. Za tři roky spolupráce se zaregistrovalo 151 z nich. Svým rozhodnutím dokázali, že jsou ochotni pomoci druhým nejen při výkonu služby v ulicích Prahy, ale i při záchraně lidských životů. Kromě kostní dřeně jsou pražští strážníci pravidelnými dárci krve a krevní plazmy. Rádi by motivovali k tomuto empatickému kroku i další.

Při dnešní registraci jsme položili několika kolegům stejnou otázku: Co vás jako první napadlo, když jste se dozvěděl/a o možnosti zapsání do registru dárců kostní dřeně?

Anna Burešová, 25 let: Napadlo mě, že by bylo fajn, být prospěšná společnosti nejen z pracovního hlediska, ale i třeba z hlediska pomoci nemocným. Pokud to bude v mé moci a budu do registru vybrána, tak ráda tímto způsobem pomůžu.

Josef Hanus, 23 let: Chtěl jsem pomáhat lidem. Tři roky jsem dárcem krve, takže mi to přišlo jako vhodná volba.

Leoš Jirkovský, 25 let: Rozhodl jsem se pro zápis do registru, když jsem si uvědomil, že bych mohl onemocnět i já sám a pak bych určitě podobnou pomoc ocenil.

Kolegové, děkujeme

ROČENKA K 25 VÝROČÍ MĚSTSKÉ POLICIE 

cz brozura ikona

 PRAŽSKÝ STRÁŽNÍK 

Aktuální číslo (pdf)

07/2017

web titulka

Speciální letní číslo o technických zajímavostech České republiky...

archiv (od roku 2004)