40x40  VIDEO  Dva zadržení řidiči pod vlivem alkoholu a jeden se zákazem řízení. Takový je výsledek kontrolní činnosti strážníků pražské městské policie o uplynulém víkendu. Případy se zabývají policisté.

V sobotu odpoledne si strážníci z Prahy 14 všimli mladého muže sedícího v černém SUV. Z dostupných informací strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem psychotropních a omamných látek. Řidič se vzápětí rozjel do Žárské ulice a následně směrem do centra. Strážníci se ho pokusili zastavit, muž však neuposlechl pokynů k zastavení, prudce zrychlil a  pokusil se ujet. Hlídka ho však po chvilce dojela a v Kolbenově ulici ho zastavila.  Muž skutečně jevil známky požití drog. Byl nesoustředěný a působil zmateně. Neměl u sebe doklady a strážníkům nadiktoval osobní údaje bratra. Následně bylo zjištěno, že má opakovaně vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezila na osobní svobodě. Muž se navíc odmítl podrobit testu na drogy. Případ dále šetří policisté.

Další řidič pod vlivem alkoholu na sebe upozornil nestandartní jízdou po Mílové ulici. Tam navíc vjel do plastových směrových sloupků, které porazil. Hlídka vozidlo začala pronásledovat a za pomoci výstražného zařízení mu opakovaně dávala pokyny k zastavení. Na  to však řidič nereagoval a začal ujíždět směrem k Libušské ulici. Tam se ho nakonec strážníkům podařilo zastavit. Muž se hlídce přiznal, že má zadržen řidičský průkaz a doklady má na ubytovně. Strážníci provedli ověření jeho totožnosti prostřednictvím cizinecké policie, a protože jevil známky požití alkoholu, provedli u něj orientační dechové vyšetření. To skončilo s pozitivním výsledkem bezmála jedno a půl promile. Muže si pro podezření ze  spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Poslední případ zaznamenali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 4. Při  běžné kontrolní činnosti na Jižní Spojce si hlídka všimla osobního vozidla, jehož řidič vyjel z parkoviště rychlého občerstvení, porušil zákaz vjezdu a vjel v protisměru na Jižní Spojku. Hlídka vozidlo zastavila a vyzvala řidiče k předložení dokladů. Přitom z něj strážníci ucítili alkohol. Provedenou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota bezmála dvě promile. Muže si následně pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka ps prosinec 2017

V posledním čísle tohoto roku vás seznámíme se službou strážníků MP Praha v OC Chodov, podíváme se na slavnostní stužkování do Brožíkovy síně, ukážeme vám kreslené vtipy Pavla Šišpery a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)