40x40  VIDEO  Dvaatřicetiletého muže, který díky podnapilosti spadl do Vltavy, zachránily hlídky strážníků z Prahy 5 a poříčního útvaru. Hodinu volal o pomoc. Promrzlého muže sedmnáct minut od přijetí oznámení strážníci vytáhli z vody, zabalili do termofólie a předali záchranné službě.

Velké štěstí měl dvaatřicetiletý cizinec, který v brzkých ranních hodinách volal o pomoc, když spadl do chladné řeky kousek od smíchovské náplavky. Jeho zoufalé volání o pomoc trvalo celou hodinu, než ho náhodou zaslechl občan bydlící na Praze 2 nedaleko Výtoně a zavolal na linku pražských strážníků. Krátce po třetí hodině se tak rozjela pátrací akce autohlídky strážníků z Prahy 5, ke kterým se následně přidali i strážníci z poříčního útvaru. U železničního mostu uslyšela hlídka volání o pomoc, které ale nebylo možné přesně lokalizovat. Strážníci se proto rozhodli zkontrolovat celý úsek břehu řeky až k Císařské louce, kde hlídka zjistila, že volání o pomoc přichází od smíchovské náplavky. V tu dobu už na řece po muži pátrala také loď městské policie. Poté, co se hlídka dostala na smíchovskou náplavku, bylo volání o pomoc již zřetelné a přicházelo z koryta Vltavy. Strážníci zde po chvíli pátrání našli muže, který se z posledních sil držel kamenů u přístavního mola vysokého asi 1,5 metru. Navíc je v těchto místech hloubka řeky kolem 2 metrů. Oba členové hlídky si lehli na zeď mola a pokusili se muže ve vodě chytit za ruku. Ten už však byl natolik vyčerpaný a dezorientovaný, že nebyl schopen se strážníky vůbec spolupracovat. Teprve až na několikátou výzvu se pustil jednou rukou zdi a chytil se jednoho z členů hlídky. Z vody jim na pomoc přispěchali strážníci z poříčního útvaru a společnými silami muže vytáhli na břeh. Následně ho vysvlékli z mokrého oblečení a zabalili do termofólie a jako náhradní oděv mu poskytli služební bundu. Poté přivolali záchrannou službu. Dvaatřicetiletý cizinec strážníkům posléze řekl, že byl pod vlivem alkoholu, smekla se mu noha a spadl do Vltavy, ze které se sám nebyl schopen dostat na břeh. Odtud se pak asi hodinu pokoušel přivolat nějakou pomoc. Promrzlého muže záchranáři převezli do jedné z pražských nemocnic.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka web ps 012018

V novém čísle vám přinášíme rozhovor s radním pro bezpečnost Liborem Hadravou, podíváme se na kryty civilní ochrany, představujeme činnost Útvaru vzdělávání a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)